CHP: Ülke ekonomik buhranda, Berat Albayrak istifa etti mi saatlerdir belli değil

CHP sözcüsü Faik Öztrak: Saatlerdir Berat Albayrak istifa etti mi belli değil. Aile kavgası ekonomiyi batırıyor. Milletimiz tek adam rejiminin kaprislerini çekmek zorunda değil!

chp sözcüsü berat albayrak istifa

CHP Sözcüsü: Ülke ekonomik buhranda, Berat Albayrak istifa etti mi saatlerdir belli değil

Berat Albayrak’ın Instagram hesabından istifa mesajının ardından saatler geçmesine rağmen ana akım haber kanalları konuyla ilgili yayın yapmadı. İstifa mesajı Albayrak’ın onaylanmış Instagram hesabından yapılmasına rağmen istifa haberi resmi makamlarca doğrulanamadı. Albayrak’ın ayrıca Twitter hesabını kapattığı görüldü.


CHP’den tepki: Aile kavgası ekonomiyi batırıyor!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Türkiye’nin bir ekonomik buhranda olduğunu ifade ederek, “Saatlerdir Hazine ve Maliye Bakanı istifa etti mi belli değil” tepkisi gösterdi.

Öztrak, “Aile kavgası ekonomiyi batırıyor. Milletimiz tek adam rejiminin kaprislerini çekmek zorunda değil” dedi.

Berat Albayrak’ın Instagram’dan paylaştığı istifa mesajı:

“Yaklaşık 5 yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunları nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım” ifadelerinin yer aldığı mesaj  şöyle devam ediyor:

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde büyük ve güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edecektir. Enerjide olduğu kadar ekonomide de ektiğimiz tohumlar çok da uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştıracağına şahit olacağız inşallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur. Gaybı, kalpleri, ve hakiki niyetleri bilen mutlak üç sahibi Cenab-ı Allah izleri Sırat-ıMüstakimden ayrımasın. Sonumuzu hayreylesin.

Yenişafak İngilizce paylaşım yapıp daha sonra sildi, Türkçe hesaptan paylaşım yok

Yenişafak gazetesi, Berat Albayrak’ın istifa haberini İngilizce hesabından paylaştı ancak Türkçe hesabından herhangi bir paylaşım yapılmadı.  İlerleyen dakikalarda Yeni Şafak İngilizce üzerinden yapılan söz konusu paylaşım silindi.

TV kanallarına eleştiri

Sosyal medyada TV kanallarının Albayrak’ın paylaşımına yer vermemesine tepki geldi.

Bazı kullanıcılar saat ve dakika yazarak TV kanallarının yayınlarını eleştirdi.

AKP Grup Başkanvekili Muş: Devam etmesini temenni ediyoruz

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Twitter’dan paylaştığı mesajda, “Bakanımız Sayın Berat Albayrak çok zor bir süreçte görev üstlendi. Kendi ayakları üzerinde duran milli bir ekonomi için önemli adımlar attı. Özverili çalışmalarına bizzat şahidiz. Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle görevinin başında devam etmesini temenni ediyoruz” dedi.


AKP Grup Başkanı Bostancı: Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirinde

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı ise, “Sayın Berat Albayrak bakanımız şahsen açıklama yapmadan mevcut haberler üzerinden değerlendirme yapmak doğru olmaz” diyerek, Yıllardır bu ülkeye milletimize fedakarca yaptığı hizmetleri biliyor ve ayni şekilde devamını diliyoruz. Konu her bakımdan Sn. Cumhurbaşkanımızın takdirindedir” ifadelerini kullandı.

Bakan Yarcımcısı: Biz sizi çok seviyor, size inanıyor ve  güveniyoruz Sayın Bakanım

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, Albayrak için, “Biz sizi çok seviyor, size inanıyor ve  güveniyoruz Sayın Bakanım” paylaşımı yaptı.

Reuters’a bilgi veren Hazine yetkilisi: Paylaşım doğrudur

Reuters’a bilgi veren Hazine yetkilisi, “Paylaşım doğrudur” dedi.

BBC Türkçe’ye konuşan yetkili: İstifa doğru

BBC Türkçe’ye konuşan Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkilisi, Albayrak’ın istifasının doğru olduğunu açıkladı.

Yetkili, istifanın kabul edilip edilmediğine yönelik soruya, henüz belli olmadığı cevabını verdi.

Adnan Bali bakanlık iddialarını yalanladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifa paylaşımı sonrasında bakanlık görevine getirileceği iddia edilen İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, iddiaları yalanladı.

Linkedin hesabında adına açılan sosyal medya hesaplarındaki açıklamaların doğru olmadığını, Linkedin’den başka sosyal medya bir hesabı bulunmadığını belirten Bali, Bloomberg HT’ye de söz konusu iddiaların gerçek olmadığını söyledi.

Albayrak’ın danışmanı Halk TV’ye doğruladı: Instagram paylaşımı doğru

Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Instagram’dan yaptığı istifa paylaşımının doğru olup olmadığına ilişkin iddiaları Halk TV doğrulattı.

Halk TV’den Can Coşkun’a konuşan Maliye Bakanlığı Basın Müşaviri Mehmet Ali Berber, Instagram paylaşımının doğru olduğunu söyledi.


Berber, “Instagram paylaşımı doğrudur” dedi.

Bloomberg: Berat Albayrak’ın istifası teyit ya da inkar edilmedi