Çorum’da 113 bin kişi sosyal yardım başvurusunda bulundu

Nüfusu 536 bin olan Çorum’da 113 bin kişi sosyal yardım başvurusunda bulundu. Kentte neredeyse her 5 kişiden 1’i sosyal yardım için başvuruda bulundu.

Çorum da 113 bin kişi sosyal yardım başvurusunda bulundu

Çorum Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan yapılan açıklamada 536 bin nüfuslu kentte toplam 113 bin 80 kişinin yardım başvurusu yaptığı bildirildi.

Buna göre Çorum’da yaşayan her 5 kişiden 1’i sosyal yardım başvurusunda bulundu. Başvuruların 51 bin 227 tanesi kanuna uygun olmadığı gerekçesiyle olumsuz sonuçlanırken, 62 bin 582 bin kişiye 95 milyon 786 bin lira tutarında ayni ve nakdi destek sağlandı.


Ayrıca pandemi sürecinde Pandemi Sosyal Destek Yardımı başvurusunda bulunan 25 bin 556 kişiye de 25 milyon 556 bin liralık ödeme yapıldı.

4 bin adet gıda kolisinin vatandaşlara dağıtıldığının belirtildiği açıklamanın devamında:


“Ayrıca, Vakıf bünyesinde hizmet vermekte olan Aşevinden muhtaç durumdaki 282 ailedeki 1205 kişiye, günlük sıcak yemek yardımı paketlenmiş vaziyette doğrudan evlerine servis edilmektedir” denildi.

Dünya Mutluluk Araştırması: Türkiye 93. sırada yer aldı!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.