Esnaf: Suriyeli dükkan açtı, ne ruhsat var, ne izin var; biz olduk ikinci vatandaş!

Esnaf, “Suriyeli dükkan açtı, ne ruhsat var, ne izin var. Biz olduk ikinci vatandaş.” diye tepki gösterince AKP’li Belediye Başkanı Murat Aydın, “Sen Resulullah’ın ümmetisin, öyle bakmayacaksın. Bu vatanı onların dedeleriyle beraber kurtardık.” ifadelerini kullandı.

Esnaf: Suriyeli dükkan açtı, ne ruhsat var, ne izin var; biz olduk ikinci vatandaş!

Esnaf: Suriyeli dükkan açtı, ne ruhsat var, ne izin var; biz olduk ikinci vatandaş! (video aşağıda)

Dönemin Zeytinburnu Belediye Başkanı (şu an Beykoz Belediye Başkanı) olan Murat Aydın ile bir esnaf arasında yaşanan diyalog sosyal medyada gündem oldu. 31 Mart yerel seçimlerinden önce çekildiği tahmin edilen görüntülerde, Başkan Murat Aydın, esnafın Suriyeli tepkisi üzerine “Bu vatanı onların dedeleriyle beraber kurtardık” ifadelerini kullanıyor.


Esnaf: Suriyeli dükkan açtı, ne ruhsat var, ne izin var. Biz olduk ikinci vatandaş.

AKP’li Belediye Başkanı Murat Aydın: Hiç öyle bakmayın!

Esnaf: Nasıl bakalım şimdi?

AKP’li Belediye Başkanı Murat Aydın: Sen Resulullah’ın ümmetisin.


Esnaf: Ya orayı karıştırma. Adam kaçak sigara satıyor.

AKP’li Belediye Başkanı Murat Aydın: Öyle bakmayacaksın.

Esnaf: Kaçak sigara satıyor, bu memlekete zararı var. Diyorsun ki bana öyle bakmayacaksın. Bu memleketi biz kurtardık. Onlar değil!

AKP’li Belediye Başkanı Murat Aydın: Bu vatanı onların dedeleriyle beraber kurtardık.


Esnaf: Tamam ben burayı kapatayım. Suriyelinin üstüne yapacağım burayı. Vergi yok algı yok.

İşte o görüntüler ve sosyal medyadan tepkiler:

Erdoğan ‘kapanan yok’ demişti, bakanlık açıkladı: 99 bin dükkan, 40 bin şirket kapandı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.