AKP’li Isparta Belediyesi, poster ve promosyon ürünleri için 2,7 milyon TL harcadı

AKP’li Isparta Belediyesi içinde Erdoğan’ın 30 büyük boy posterinin de olduğu promosyon ürünleri için tam 2,7 milyon  TL’lik sözleşme imzaladı.

ısparta belediyesi poster

AKP’li Isparta Belediyesi, poster ve promosyon ürünleri için 2,7 milyon TL harcadı!

Kaferlerin ve restoranların 3 Şubat’ta camlarına, “Devren Satılık” yazısı asarak içerisinde bulundukları durumu protesto ettiği Isparta’da belediye, milyonlarca liralık harcama için kolları sıvadı.


Isparta Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 68 kalem promosyon ürün alımı için 28 Aralık 2020’de ihaleye çıktı. Son tekliflerin 18 Ocak’ta alındığı ihale tamamlandı. Edinilen bilgiye göre, promosyon ürünleri alımı işi ihalesi kapsamında AKP’li Isparta Belediyesi, 17 Şubat’ta yüklenici ile sözleşme imzaladı. İhaleye katılan istekli sayısı henüz açıklanmazken yüklenici ile imzalanan sözleşme bedelinin 2 milyon 797 bin 600 TL olduğu bildirildi.

Özel günlerde dağıtılacak

BirGün’den Mustafa M.Bildircin’in haberine göre ihalenin teknik şartnamesinde, maliyeti 3 milyon TL’ye yaklaşan promosyon ürünlerin arasında 20 bin adet balon, 50 bin adet imsakiye, 150 adet VIP kalem seti, 10 bin adet gül kolonyası, 50 bin adet kandil simidi kutusu ve 4 bin adet puzzle yer aldı.


Promosyon ürün kalemlerinden oluşan listeye Cumhurbaşkanı posteri de dahil edildi. İdarenin, 68 kalemden oluşan talep listesinde 30 adet de Cumhurbaşkanı posteri olduğu belirtildi. Ürünlerin, özel günlerde yurttaşlara dağıtılacağı bildirildi.

Esnaf: Suriyeli dükkan açtı, ne ruhsat var, ne izin var; biz olduk ikinci vatandaş!