Dünyanın en ünlü çıplaklar plajları

Yaz tatilinin olmazsa olmazı olan plajlar kimi özellikleriyle diğerlerinden ayrılıyor. Sadece belli koşulları taşıyanların girebileceği ve dilerse çıplak güneşlenip yüzebileceği plajlar dünyanın dört bir yanında bulunuyor. İşte Akdeniz’den Tayland’a dünyanın en ünlü çıplaklar plajları.

Dünyanın en ünlü çıplaklar plajları

Dünyanın en ünlü çıplaklar plajları… Dünyanın dört bir yanında, özellikle de Avrupa ve Uzak Doğu sahillerinde sayısı gittikçe artan çıplaklar plajları özellikle nüdistlerin en çok tercih ettikleri tatil destinasyonları haline gelmiş durumda. Pandemi koşulları nedeniyle bu süreçte özellikle Uzak Doğu’daki plajlar daha çok revaçta.

Rovinj, Hırvatistan 

Hırvatistan’ın Dalmaçya kıyısında bulunan yerleşim birimi Rovinj’de yer alan Valalta, bölgenin en ünlü plajlarından biri. Adriyatik Denizi’nin bu en turistik bölgesi nüdistlerin de ilgi odağı.


Rovinj

Bu plaj, Adriyatik’te bu alanda tek olma özelliğine sahip. Buraya özellikle Almanya ve Kuzey Avrupa ülkelerinden her yaz binlerce turist gelmekte.

Wreck Plajı, Kanada 

Kanada’da devletin açtığı bir çıplaklar plajı olan Wreck bu açıdan bir ilke imza atmış oldu. Devlet tarafından işletilen plaja Pasifik kıyısında bölge halkı kısa süren yaz döneminde ilgi gösteriyor.

Wreck Plajı kanada

Vancouver’a 15 dakikalık yürüme mesafesindeki plaj, aynı zamanda Kuzey Amerika’nın da en uzun sahil şeridine sahip çıplaklar plajı unvanına sahip.

Kızıl Plaj, Girit, Yunanistan 

Yunanistan’ın Girit adasında bulunan Kızıl plaj, çıplakların rağbet gösterdiği bir yer olarak öne çıkıyor. Aslında bundan 60 yıl önce çok daha ünlü bir yer olma özelliği taşıyordu.

Matala’ya 20 dakikalık bir yürüme mesafesinde bulunan plaj, 300 metre uzunluğa sahip. Özellikle hippi gençlerin 60’lı yıllarda gittiği plaj, günümüzde de çıplakları ağırlıyor.

Cap d’Adge, Fransa

Cap d'Adge, Fransa 

Dünyanın en ünlü çıplaklar plajı olan Cap d’Agde plajına her yaz onbinlerce turist akın ediyor. Fransa’nın ünlü Cote d’Azur bölgesinde bunun bu küçük kasabanın sokaklarında dahi nüdistlere rastlamak mümkün.

Kasabada da çıplak gezilebilmesine izin verildiği için bölge nüdistler tarafından sıklıkla tercih edilen bir yer. Ancak bu bölgede fotoğraf ve video çekmek kesinlikle yasak.

Plakias Plajı, Girit, Yunanistan

Plakias Plajı, Girit, Yunanistan 

Girit’in en uzun plajlarından biri olan Plakias da herhangi bir giysi olmadan güneşlenip denize girilebilecek yerler araslında bulunuyor.

Tüplü dalış gibi faaliyetler için de uygun bir yer olan Plakias’ın toplam uzunluğu 1.3 kilometre.

Haulover, ABD

Haulover çıplaklar plajı

Amerika’nın güneydoğusunda bulunan Florida eyaletindeki bu plaj, isteyenlerin çıplak güneşlenebilip denize girebileceği bir yer.

Yılda yaklaşık bir milyon insanın geldiği plaj, bu yönüyle de önce çıkıyor. Burası Amerika’nın en çok ziyaret edilen plajlarından biri olma özelliği taşıyor.


Acapulco, Meksika 

Meksika’nın gizli cennet olarak anılan bu plajına girmek için tek bir şart var, o da yetişkin olmak.

Bir otelin işlettiği bölgede dileyen herkes çıplak dolaşabiliyor. Tabii bunun için öncelikli olarak otel müşterilerinden biri olmak gerekiyor.

Riviera Maya, Meksika 

Riviera Maya, Meksika

Tatil yöreleri ve mutfağıyla ünlü Meksika’nın gizli cennet olarak anılan bu plajına girmek için tek bir şart var, o da yetişkin olmak.

Kuzey ve Orta Amerika’nın en önemli tatil rotalarından biri olan Meksika’da bir otelin işlettiği bölgede dileyen herkes çıplak dolaşabiliyor.

Grand Saline, St. Barts 

Grand Saline çıplaklar plajı

Fransa’nın denizaşırı toprağı olan St. Barts adasındaki Grand Saline plajı, nüdistlerin de rağbet ettiği bir yer.

Dünyanın en zengin isimlerinin tatilini geçirmek için tercih ettiği bölgelerden biri olan St. Barts’ta çok sayıda ünlü isime rastlamak mümkün.

Bahai, Brezilya 

Bahai

Dünyanın en büyük yüzölçümüne sahip ülkelerinden biri olan Brezilya’nın Bahai bölgesinde bulunan bu kumsal, Brezilya’nın en ünlü çıplaklar plajı.

Ulaşımın sadece yürüyerek sağlanabildiği, dolayısıyla da herkesin gelemediği bu plaja bir buçuk kilometrelik engebeli bir yürüyüşün ardından ulaşılabiliyor.

Brezilya’da ayrıca Rio de Janerio’ya (Copacabana) 1,5 saat mesafedeki Abrico Plajı da ülkenin ünlü çıplaklar plajları arasında.

Abrico Plajı
Abrico Plajı, Brezilya

Mai Khao, Tayland

Tayland’ın en turistik noktalarından biri olan ünlü Phuket adasında bulunan Mai Khao, nüdistlerin de uğrak rotası. Hatta ada bölge en çok da bu yönüyle ünlü.

Mai Khao, Tayland

Plajına yakın pist nedeniyle iniş yapan uçaklar da ilgi çekiyor. Tayland’ın en çok ziyaret edilen noktalarından biri olan Phuket’in kuzeybatısında bulunan plaj doğal güzelliğiyle de turistlerin gözdesi.

Nui, Phi Phi Adaları, Tayland 

Nui, Phi Phi Adaları, Tayland çıplaklar plajı

Son rotamız Phi Phi adası. Tayland’ın bir diğer ünlü turistik destinasyonu olan Phi Phi Adaları’ndaki Nui kumsalı turistlerin uğrak rotası.


Tayland’ın ünlü Phi Phi adası aynı zamanda ülkenin en önemli çıplaklar kampı olarak da biliniyor. En çok da bu yönü nedeniyle tercih ediliyor.

Avustralya’nın en iyi 9 çıplaklar plajları

Maslin
Maslin Plajı, Avustralya
  1. Little Diggers Beach
  2. North Swanbourne Beach
  3. Cobblers Beach
  4. Maslin Beach
  5. Alexandria Bay
  6. Samurai Beach
  7. Baker’s Beach
  8. Birdie Beach
  9. Balding Bay Beach

Türkiye’de çıplaklar plajı var mı?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.