AKP’li Çorum Belediyesi’nin 25 milyon lira harcadığı harabe!

AKP’li Çorum Belediyesi tarafından yapımına 2017 yılında başlanan ve 25 milyon 161 bin liralık kapalı spor salonu yarım kaldı!

akp çorum 25 milyon liralık harabe

AKP’li Çorum Belediyesi tarafından 2017 yılında 3 bin 500 kişilik ve 25 bin metrekare alanda kapalı spor salonu yaptırmak için için Ensar İnşaat adlı şirketle, 25 milyon 161 bin liraya sözleşme imzaladı.

Kapalı spor salonunun yaklaşık yüzde 70’i yapılmışken, ödenek yetersizliğinden inşaat durdu. 31 Mart’ta AKP’den kentin yeni Belediye Başkanı olan Halil İbrahim Aşgın da kapalı spor salonunu bitirmek için bir girişimde bulunmadı. 4 yıldır atıl durumda kalan kapalı spor salonu harabeye döndü.


“Belediyeler spor salonları değil, asli hizmetlerini yapsın!”

Kentte yarım kalan projelerin tamamlanması ve halkın hizmetine sunulması için mücadele eden CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, “Yapılacak yatırımlar düzgün planlanmalı. Spor salonu inşaatı yapmak belediyenin değil, Gençlik ve Spor Bakanlığının göreviydi. Ancak maalesef Çorum Belediyesi, görevi olmadığı halde böyle bir yatırıma kalkıştı. Yatırım yarım bırakıldı ve hizmete açılamıyor.

Spor Bakanlığı, yatırımın geri kalan kısmını taahhüt edip tamamlamalı ve en kısa zamanda burası halkın hizmetine açılmalıdır. Plansız işlere harcadığınız paralar ile milli serveti heba etmeyin. Önce asli görevlerinizi yerine getirin. Yolu, imar düzenlemesi olmayan, kentsel dönüşüm bekleyen birçok bölge var. Önce mahallelerin sorunlarını çözün, sonra devletin, hükümetin yapması gereken işlere yardımcı olursunuz” diye konuştu.


CHP’li Mehmet Tahtasız, yarım kalan yatırımın tamamlanması için yetkilileri göreve çağırdı.

Balyalar halinde paralar: Bir eski ‘danışman’, iki farklı açıklama!