Gaziantep Şahinbey’de patates dağıtımında izdiham görüntüleri

Tam kapanmaya saatler kala Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde kamyon kasasından patates dağıtımı yapıldı. Sokak ortasındaki dağıtımda izdiham yaşandı, çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi.

şahinbey patates

Görüntüler aşağıda – Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından üreticiden temin edilen patates ve soğanlar, ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen vatandaşlara dağıtılmaya devam ediyor. 17 günlük tam kapanma öncesinde Gaziantep’in Şahinbey ilçesi Cengiz Topel Mahallesi’nde kamyon kasasından sokak ortasında yapılan patates dağıtımı bir kez daha izdihama neden oldu.

Çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi

Vatandaşın yoğun talep gösterdiği dağıtımda sosyal mesafenin ihlaline yol açıldığı görüldü. Çocukların da katıldığı dağıtımda ezilme tehlikesi yaşandığı görüntüye yansıdı. Bazı vatandaşların 2 çuval patatesi sırtlayarak evine götürmeye çalıştığı görüldü.

“Bir tarafta 8 milyona cam teras, diğer tarafta patatese hücum”

Görüntüleri CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan paylaştı. Uğur Kalkan, paylaşımında Gaziantep’in Yavuzeli ilçesi sınırlarındaki Rumkale’ye Gaziantep Valiliği tarafından yapılan, maliyeti milyon liraları bulduğu ve doğal güzelliği bozduğu gerekçesiyle eleştirilere maruz kalan cam teras projesine da atıfta bulunarak; “Görüntüler bugün Gaziantep’in Cengiz Topel Mahallesi’nde çekildi. Bir yanda yokluk, yoksulluk ve devamında soğana, patatese hücum, diğer tarafta da 8 milyon 79 bin liraya cam teras. Bu durumu bütün duyarlı vicdanlara havale ediyorum” dedi.

Kamyon kasasından sokak ortasında yapılan patates dağıtımında izdiham görüntüleri geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa ve Diyarbakır‘da da yaşanmıştı.

Gaziantep Şahinbey’de çekilen o görüntüler:

CHP Kocaeli İl Başkanı: Yurttaşlara ücretsiz verilen patates ve soğanı tarikat dağıtıyor