Bingbon: Kripto para türev borsası yatırım platformu

Bingbon, dünya çapında 300 binden fazla kripto para hesabı üyesini barındıran, yatırım kopyalama ve demo yatırım özellikleri sunan; verimli, uygun maliyetli, adil, şeffaf ve güvenli bir pazar sağlamayı amaçlayan ilk kripto para türev borsalarındandır.

bingbon

2018 yılında kurulan Bingbon’un sunduğu hizmetler, güvenli ve verimli yatırım sözleşmelerine odaklanıyor. İşlem kategorileri; dijital varlıklar, küresel endeksler, döviz ve daha fazlasını içeriyor yalnız sadece bunlarla sınırlı değil. Bingbon’un ARGE ekibi en iyi finans kuruluşlarından ve internet şirketlerinden oluşuyor.

Bingbon kendini kripto türevleri pazarını dünya için kullanılabilir ve erişilebilir hale getirmeye ve her kesimden bütün katılımcıların basit ve şeffaf bir şekilde yatırım yapmalarını sağlamaya adamış durumda.


Yatırım kopyalama (copy trade) ve demo yatırım gibi gelişmiş özelliklerin entegrasyonu ile Bingbon, dünyanın her yerinden yatırımcılar için ticaret ve yatırım deneyimini ciddi anlamda basitleştiriyor.

Verimli ve uygun maliyetli yatırım mekanizması sayesinde Bingbon, diğer birçok başarının yanı sıra büyük kullanıcı topluluğunu da başarıyla geliştirdi. Şimdiye kadar, Bingbon’da günde yaklaşık 500 bin dolar işlem hacmi oluşturan 300 binden fazla hesap üyesi var. En son Tayvan ve Vietnam da Bingbon’da yerini alan pazarlar arasında.

Peki Bingbon nasıl çalışıyor? Yatırımcıların maksimum getiri elde etmeleri için riski minimum hale getiren özelliklerden bazıları şöyle:

Bingbon özellikleri

Bingbon, teklif listesine daha fazla seçenek ve ürün ekleyerek şirketi rakiplerinden ayırıyor. Temel olarak çapraz marj ve izole marj tercihleri ile daimi sözleşme imkanı sunuluyor. Birçok yatırımcının aşina olduğu bu olanaklarla güvenle sipariş verilmesine olanak sağlıyor.

Bingbon‘daki türev tercihleri; kripto para birimlerinden, FX’e, emtialardan endekslere; yatırımcıların istedikleri şekilde kullanmaları için çok çeşitli enstrümanları içinde barındırıyor.

  • Kripto para birimleri: Bingbon, BITCOIN, Ethereum, ChainLink, Litecoin, Bitcoin Cash dahil olmak üzere diğer 12 popüler kripto para birimi ile USDT (Tether) cinsinden sözleşmeler sunmaktadır. Bitcoin ve Ethereum için Bingbon, kullanıcıların sözleşmede temel para olarak BTC ve ETH’yi seçmelerine izin veren ters sözleşmeler de sağlıyor. Platform, yatırımcıların talebini karşılamak için listeye daha fazla kripto para birimi ekleyeceğini açıkladı.
  • Kripto para birimi olmayanlar: Ana ürün olarak kripto türevlerinin yatırımının yanı sıra, Bingbon birkaç borsa para birimine bağlı sözleşmelerin yanı sıra; altın, gümüş ve ham petrol de dahil olmak üzere büyük emtialar üzerinde çeşitli spot fiyat opsiyonları sunmaktadır.
  • Bingbon ayrıca müşterilerinin birçok ana özkaynak endeksindeki fiyat hareketlerini takas etmelerine izin verir. Bingbon üyeleri S&P500, NASDAQ-100, Nikkei 225 veya DJIA gibi sekiz popüler endeks üzerinde spekülasyon yapmayı seçebilirler. USDT, Bingbon’un kripto olmayan sözleşmelerinde varsayılan baz para birimidir.

Birçok ürünü olan Bingbon sürekli olarak daha fazlasını eklemek için çalışıyor. Birçok borsanın aksine, Bingbon müşterilerine kripto ve kripto olmayan ürünler vermek için çalışıyor, böylece fiat finansal sistemine girip çıkmak zorunda kalmadan makro ortamda işlem yapabilirler.

kripto türev borsası

Kriptolara kısa pozisyon girmek aşağı yönlü makro risk oynamak için iyi bir yol olabilir, ancak büyük öz sermaye endekslerine karşı bir pozisyon almak daha iyi olabilir. Bingbon, parayı bir borsadan diğerine taşımak yerine, ciddi bir yatırımcının ihtiyaç duyduğu tüm ürünlere tek bir yerde sahiptir.

Kaldıraç

Bingbon, hangi sözleşmenin işlem edildiğine bağlı olarak farklı kaldıraç seviyeleri sunuyor.

BTC/USDT’deki sözleşmeler 150x kaldıraç kullanabilir ve bu kaldıraç kripto para birimleri arasında ilk sırada yer alırken, bunu 100x’e ulaşabilen ETH/USDT sözleşmeleri takip edebilir. Diğer kripto alım satım çiftleri için kaldıraç limitleri genellikle 35x ile 50x arasında değişiyor.

FOREX sözleşmeleri, küçük fiyat dalgalanmasının doğası gereği 300x’e kadar kaldıraç kullanabilir. Bu arada, emtialar ve piyasa endeksleri için en yüksek kaldıraçlar genellikle 100x civarında geziniyor. Kaldıraç kullanmanın ciddiye alınması gerektiğini anlamak oldukça önemlidir.

Kaldıraç, iyi bir pozisyonun büyük ödeme yapmasını sağlayabilir, ancak riski nasıl kontrol edeceğinizi bilmiyorsanız portföylerinize de çok zarar verebilir. Bingbon, risk yönetimi için muhteşem araçlar sunar ve ayrıca hem yeni hem de deneyimli yatırımcılar için iyi bir arayüze sahiptir.

Görsel ve Sezgisel arayüz

Bingbon, ‘Kullanıcı Arayüzü’ne çok fazla karmaşıklık koymak yerine, yatırımcıların çoğunluğuna daha aşina olan basit bir grafik ekranı kullanır. Ana sayfanın başlığı Yatırım, Yatırım Kopyalama, Takas ve Duyurular gibi önemli özellikleri içermektedir.

Canlı ve detaylı piyasa fiyat grafikleri için kullanıcılar Yatırım (Trade) bölümüne tıklayabilirler.

Burada gerçek zamanlı güncellenmiş istatistiklere ve özelleştirme gücüne sahip bir otomatik grafik bulacaksınız. Pozisyonları kontrol etmek, siparişleri tetiklemek veya işlem geçmişini görmek bu şekilde çok kolaydır.

Sol bölmede USDT tabanlı sözleşmeler için kullanılabilen kripto alım satım takas sözleşmeleri listesi gösterilirken, sağ üst kısımda kullanıcıların pozisyon girmeden önce sipariş ayarlarını seçmelerine izin veren bir dizi komut listelenmektedir.

bingbon trade

Hem uzun hem de kısa pozisyonlar için kullanıcılar bir piyasa emri veya tetikleyici sınır sırası seçebilir. Aynı zamanda, “Kar Al” ve “Kayıp Durdur” seviyelerini önceden ayarlayabilirler. Sipariş yürürlüğe girdiğinde gerçek ciro veya zarar gibi ilgili göstergeler sunulur.

Bingbon‘un Yatırım Görünümü grafiği, yatırımcıların portföylerini zahmetsizce ve verimli bir şekilde yönetmelerine izin verdiği için çok yararlıdır. Ayrıca, kullanıcılar destek ve direnç grafikleri oluşturmak veya yatırımlarını takip etmek daha kolay olacak şekilde yorum eklemek için özgürdür.


Kaldıraç kullandığınızda, marj dengenizi sağlam tutmak için siparişleri kullanmak çok önemlidir. 10x kaldıraç, konumunuz değerinin % 10’unu kaybederse, yatırımı açık tutmak için kullandığınız marjın silineceği anlamına gelir.

Kullanıcılar bunu önlemek için limit emirleri kullanabilir ve pozisyonu daha küçük kayıplarla satmayı seçebilirler. Zararla satmak acı verici görünebilir, ancak daha küçük kayıplarla satmak silinmekten daha iyidir.

kripto yatırım

Otomatik Yatırım Kopyalama (Copy Trade)

Yatırım kopyalama oldukça yeni bir uygulama. Birçok kripto borsası müşterilerinin bu muhteşem özelliği kullanmasına izin vermiyor. Yatırım kopyalama ile Bingbon, kullanıcıların başarılı yatırımcıları aramalarına, takip etmelerine ve yatırım stratejilerini kopyalamalarına izin verir.

Kâr oranı, işlem kaydı ve takipçi sayısı gibi lider yatırımcılarla ilgili tüm istatistikler profillerinde görüntülenebilir, böylece kullanıcılar güvenilir kılavuzları bulabilir ve güvenebilirler.

Buna ek olarak, Bingbon kullanıcıların yatırım kopyalama işlemlerini etkili bir şekilde kontrol etmeleri için ekstra araçlar sağlıyor. Riskleri azaltmak ve potansiyel kayıpları daha iyi yönetmek için yatırım kopyalama günlük değer miktarı için bir ön limit belirleyebilirler.

copy trading

Demo Yatırımı

Demo Trading (Demo Yatırım) de Bingbon tarafından sunulan başka bir müthiş özellik. Platform, VST olarak adlandırılan ve 1 USD’e eşit olan sanal 1 VST yaratır. Platforma tam kayıt gerçekleştikten sonra, üye olan hesap Bingbon’da demo yatırımı yapmak için kullanılan 100.000 VST’yi otomatik olarak alır.

Bu VST’ler ile kullanıcılar Trading View‘da işlemler gerçekleştirebilirler. Kripto piyasalarında kaldıraçlı yatırım çok karlı olabilir, ancak gerçek belirteçleri kullanmadan önce nasıl çalıştığından emin olmak ve anlamak önemlidir. Demo Trading uygulaması, döviz ve yatırım türevlerine alışmanın hızlı ve zararsız bir yoludur.

Mevduatlar: Kripto paralar (coin’ler) ve ücretler

Bingbon, BTC, ETH, USDT (ERC-20 ve Omni), USD Coin olmak üzere 5 coin aracılığıyla mevduatı destekler. Ücretle ilgili olarak, her pozisyon açılışında %0,075 sabit bir ücret alınır. Pozisyonları açık tutmak için ekstra ücretler uygulanabilir ve her kriptoya göre değişen az miktarda para çekme ücreti alınır.

Mobil uygulama

Bingbon, iOS ve Android için mobil sürümlere sahiptir. Bu, kullanıcıların cep telefonlarına kolayca bir uygulama indirip yükleyebileceği, ardından her zaman ve her yerde kripto türevi yatırımın keyfini çıkarabileceği anlamına gelir.

Kredi ve rekabet

Bingbon, kriptolar ve fiat arasında ileri geri geçiş yapmak istemeyen yatırımcılar için muhteşem araçlara sahip niş bir kripto türevi segmentini hedeflemektedir.

Siber güvenlik şirketi SlowMist ile koordineli olarak itibarını güçlendiren Bingbon, platformunda bir hata ödül programı başlattı. Bingbon, kullanıcıların hesaplarını korumak ve kayıplara yol açabilecek herhangi bir hack saldırısını önlemek için çalışmaktadır.

Bununla birlikte, Bingbon halen Binance Futures, bitMEX, Huobi veya Bybit gibi yüksek kapasite ve kaldıraçlı diğer bazı borsalara karşı mücadele veriyor.

Tüm ihtiyaçlarınız için en iyi sağlayıcıyla yatırım yapabilmeniz amacıyla Bingbon’un sunduğu tüm özelliklere bakmaya değer.

Neden Bingbon?

Birden fazla ürün, otomatik takaslar ve yatırım kopyalama, demo yatırımı ile Bingbon kullanıcıları yatırım yapmayı ve becerilerini artırmayı öğrenebilirler. Küresel türev piyasasında nispeten yeni bir oyuncu olmasına rağmen, Bingbon kripto türevleri yatırımında lider olma potansiyelini gösteriyor.

Ana belirteçlerin çoğunda ve diğer makro pazarlarında işlem yapmanıza izin veren bir borsa arıyorsanız Bingbon sizin için doğru adres.

Bingbon 3. Yıl Etkinliği

bingbon kripto kutlama

Bingbon, üçüncü yıl dönümü etkinliğini kutlamak için ilk NFT (Non-Fungible Token) etkinliği olan Kar Sıralama Yarışması’nı başlattı. Üç yıllık kripto yolculuğu boyunca destekleyenlere teşekkür etmek amacıyla düzenlediği yarışma ile katılımcılar çeşitli ödüller ve sınırlı NFT koleksiyonları kazanma şansına sahip olacaklar.

Ön turun 20 Mayıs’ta başlayıp 10 Haziran’da sona ereceğini, final turunun ise ön turun bitiş tarihinde başlayacağını ve 17 Haziran’a kadar devam edeceğini lütfen unutmayın.

Bingbon hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız


Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Dijital varlık türevleri işlemleri kaldıraçlı ve oldukça risklidir. Hesap fonlarının kısmen veya tamamen kaybına neden olabilir. Sözleşmeli işlem yapmadan önce, yatırımcılar sözleşmeli işlemlerin doğasını ve kurallarını anladıklarından emin olmalı ve sözleşmeli işlemlere katılıp katılmayacağına yatırım deneyimlerine, hedeflerine, mali durumlarına ve riskleri üstlenme yeteneklerine göre karar vermelidir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bitcoin yatırımı yaparken nelere dikkat edilmeli?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.