Bodrum plajlarında denetim: TC kimliği olanlara ceza kesildi!

Muğla’nın Bodrum ilçesinde hava sıcaklıklarının 35 derecelere ulaşması nedeniyle ‘tam kapanma’ kuralları delindi. Yurttaşlar yasağa karşın sahillere inerek denizde ferahlamayı seçti. Yasaktan muaf olan yabancı turistler serbestçe denize girerken ilçede, güvenlik güçleri yerli turistlere ceza kesti.

bodrum ceza

Bodrum plajlarında denetim: TC kimliği olanlara ceza kesildi! Bodrum’da bir gün önceye oranla hava sıcaklığı yaklaşık 7-8 derece birden artınca, sahiller doldu. İlçenin Ortakent Mahallesi’ndeki dünyaca ünlü Camel Beach plajındaki yoğunluk yaz aylarını aratmadı. Çok sayıda yurttaş denize girdi, güneşlendi, maske mesafe kuralları da unutuldu.

Eşyalarını bırakıp kaçanlar oldu

Polis ekipleri ise Bodrum sahillerini dolaşarak denize giren ve güneşlenenlere kimlik, pasaport kontrolü gerçekleştirdi. Kapanma kuralına uymayan yerli turistlere ceza kesildi. Bazı yurttaşlara ise polisleri karşısında görünce başka tarafa doğru yüzüp, sahilde eşyalarını bırakarak kaçtılar.


Yasaktan muaf olan yabancı turistler ise Bodrum sahillerinde güneşlenmeyi ve yüzmeyi tercih ettiler. Bodrum’un Gümbet Mahallesi’ne Londra’dan tatile Gelen Anita İoannou “Bodrum’un Gümbet Mahallesi’nde tatildeyim. Çok güzel bir yer. Deniz, kum, güneş her şey çok güzel” ifadelerini kullandı.

Büyük illerden takviye

Tam kapanma nedeniyle büyük göç alan Bodrum’da, farklı illerden gelen kolluk kuvvetleri, birçok noktada izin ve seyahat belgesi kontrolü yaptı. Marketlere ve alışverişe giden sürücüler ise sık sık uyarıldı.

bodrum
Bodrum plajlarında denetim: TC kimliği olanlara ceza kesildi!

Büyükşehirlerden gelen ancak seyahat belgelerini gösteremeyen sürücü ve bazı yurttaşlara ceza kesildi. İlçede tam kapanma kurallarına uymayan yaklaşık 80 işletme ve yurttaşa cezai işlem uygulandığı belirtildi. (ANKA)

Antalya Manavgat’taki bir otelde yüzlerce kişilik parti