OTKAR, FROTO ve KOZAL grafikleri: ABD’de Covid-19 gölgesinde rekorlar

Otokar (OTKAR), Ford Otosan (FROTO) ve Koza Altın (KOZAL) grafik analiz ve yorumları: ABD’de Covid-19 gölgesinde rekorlar…

otkar froto kozal

Norveçli Dış Politika Uzmanı Toje’den de Türk SİHA’larına övgü geldi. “Norveç, F-35 sayısını düşürmeli ve buradan kalan para ile SİHA projelerine yatırım yapmalı” ifadelerine yer verdi. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) 2023’te 5. Nesil uçağımızı üretiyor olacak. Türkiye milli üretim hamlelerini sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Angela Merkel ile görüştü. Yunanistan’ın tahrikkar eylemlerini sürdürdüğünü, Ege’de uluslararası hukuka ve vicdana aykırı olan geri itme hadiselerinin artarak devam ettiğini belirtti. Türkiye tüm Uzak Doğu, Orta Doğu şimdi de Afrika’dan göç alarak, özellikle suça karışmış mültecileri geri göndermeyerek kavimler göçü sonrasına itiliyor, diyen kritikler de mevcut.

TSLA stock ise 672 Dolardan işlem görmekte olup 700 USD altında bilim ve medikal sektörün gerisinde kalmış görünüyor.

Koza Altın İşletmeleri (KOZAL) grafik yorumları:

kozal hisse senedi

KOZAL, 117 TL seviyesinden kapandı. Bir aylık en yüksek değeri olan 125.6 değerine 8.19 kadar fark bulunmaktadır. Bir aylık en düşük fiyatının üzerine yüzde 14.42 değerlendi.

İndikatörlerin 0.1 ila 0.5 arasında yer aldığından Al sinyali alınmaktadır. Ortalama Yön Endeksi trende dair veriler vererek 24.15 A Al çizgisinden mecazen yürümeye devam edeceğini belirtiyor. Müthiş osilatör Nötr çizgidedir ve -2.3626471 N net bir çerçeve sunmamaktadır. ATR yani Ortalama Gerçek Aralık, Sat sinyalindedir ve yüksek volatiliteye 4.62330152işaret ediyor. CCI20 93.06 N ne Al ne Sat sinyali vermektedir. Global devinime uyan bir görüntü elde ettik.

Ford Otosan (FROTO) grafik yorumları:

froto ford otosan

FROTO hisse, 176.9’dan kapanış gösterdi. Bir aylık en yüksek değeri olan 205.7 değerine 28.6 kadar fark bulunmaktadır. Bir aylık en düşük değeri olan 163.1 seviyesine bakılırsa bu seviyeden an itibariyle 8.522 yüzdelik farkı olduğu görülebilir.

İndikatörlerin kümülatif değeri, eksi ve artı 0.1 arasında kaldığından Nötr sinyaller alınmaktadır. Average Directional Index yada Türkçe’siyle Ortalama Yön Endeksi trendin Nötr olacağına dair bir izlenim veriyor ve 13.19 N çizgisinden ilerliyor. Müthiş osilatör Nötr çizgidedir ve -14.41529341 N net bir çerçeve sunmamaktadır. ATR9.14106919 NaN CCI20, trend oluşumu ve geri çekilme hakkında bilgi verir. -26.32 N ancak Nötr sinyal alınmaktadır.

Otokar (OTKAR) grafik yorumları:

otkar otokar

OTKAR hisse senedi, 342 TL’den seansı kapattı. Bir aylık en yüksek değeri olan 378.5 değerine 36.1 kadar fark bulunmaktadır. Bir aylık en düşük değeri olan 299 seviyesine bakılırsa bu seviyeden an itibariyle 14.51 yüzdelik farkı olduğu görülebilir.

Göstergeler mühim fakat belirsiz sinyal veriyor. Eksi ila artı 0.1 arasında bulunduğundan Nötr sinyal ön plana çıkıyor. ADX, söz konusu trendin, Nötr sinyal ile trendin kararsız kaldığını ve 26.12 N çizgisinden ilerlediğini gözler önüne seriyor. Müthiş osilatör Nötr çizgidedir ve -11.44852841 N net bir çerçeve sunmamaktadır. ATR yani Ortalama Gerçek Aralık, Sat sinyalindedir ve yüksek volatiliteye 17.40075976 işaret ediyor. CCI20 5.84 N ne Al ne Sat sinyali vermektedir. Bu hafta ADX düzelerek kapanırsa ve haftaya açılışı yeşil olursa, güçlü bir 500 TL ivmesi konusunda değerlendirme yapılabilir.

Sonuç itibariyle, 30 Nisan’da sona eren haftada ABD ham petrol stokları, beklenen 2 milyon varil düşüşünden çok daha büyük bir düşüşle 9 milyon varil geriledi. Birçok NASDAQ hissesi olumlu bir çıkış yakaladı ve kar beklenenden iyi geldi. Kapanma olumlu sonuçlar veriyor fakat nihai sonuç olmadıkça global ve istikrarlı bir büyümeden söz edemeyeceğiz.

Okan Özdemir

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

MASAK kripto varlık rehberi yayımladı!