TTKOM, ZOREN ve VESBE grafik analizleri: Manipülatif Musk devrede

Türk Telekom (TTKOM), Zorlu Enerji (ZOREN) ve Vestel (VESBE) hisse grafik analizleri: Manipülatif Elon Musk devrede!

TTKOM ZOREN VESBE

Platin 1229.2 USD ile (yüzde 1.88, Al sinyalinde) işlem görmektedir. Ons paladyum 2892.5 USD fiyatıyla (%0.97) değeriyle alıcı satıcı bulmaktadır.

Bakır 1 pound (0.4535 kg) 4.6555 USD fiyatıyla %-0.75 (Al göstergesinde) ile işlem görmektedir. Bakır düşmesine rağmen Al sinyalini koruyor.


Borsa İstanbul ise 1441.33 (%-0.25) bulunmaktadır. Asya borsalarına bakarsak Şangay komposite ise 3490.4148 (%1.78) bulunmaktadır. NIKKEI ise 28084.4 (%2.32) bulunmaktadır.

Birleşik Krallık FTSE 100 Endeksi 7043.6 çizgisindedir (%1.15). Dow Jones Endüstriyel 34382.14 çizgisiyle (%1.06) puanında bulunmaktadır. SP500 4173.86 çizgisiyle (%1.49) değeriyle ilerlemektedir. Genel olarak iyi bir kapanış sergilendi.

Türk Telekom (TTKOM) grafik yorumu:

Türk Telekom TTKOM
Grafik TradingView’den

TTKOM hisse, 6.76 TL fiyatıyla yüzde 0.3 değer kazanarak hareketine devam etti. Bir aylık en yüksek değeri olan 6.9 değerine 0.14 kadar fark bulunmaktadır. Bir aylık en düşük fiyatının üzerine yüzde 12.29 değerlendi.

İndikatörlerin kümülatif değeri, eksi ve artı 0.1 arasında kaldığından Nötr sinyaller alınmaktadır. Average Directional Index yada Türkçe’siyle Ortalama Yön Endeksi trendin Nötr olacağına dair bir izlenim veriyor ve 22.76 N çizgisinden ilerliyor.

Müthiş osilatör Nötr bulunmakta olup 0.12920588 N netlikten uzak denebilir. 0.17159909 ile ATR Sat ile varlıktan çıkışa işaret etmektedir. CCI20 97.09 N ne Al ne Sat sinyali vermektedir.

MACD seviyesi orta ve uzun vadede (gecikmeli bir gösterge olarak tanımlanır) -0.03765979 A olarak Al sinyalinde olduğunu belirgin kılıyor. 8.90’ların üzerine 3 sıra güçlü mum getirirse, Al fırsatı olarak değerlendirilebilir çünkü dip dip oluştu denilebilir.

Zorlu Enerji (ZOREN) grafik yorumu:

zorlu zoren
Grafik TradingView’den

ZOREN, 2.1 lira fiyatıyla yüzde -0.94 değer kaybetti ve seansı sonlandırdı. Bir aylık en yüksek değeri olan 2.19 değerine 0.08 kadar fark bulunmaktadır. Bir aylık en düşük değeri 1.92’dir ve şu anki fiyatı bu fiyata yüzde 9.375 uzaklıktadır.

Göstergeler mühim fakat belirsiz sinyal veriyor. Eksi ila artı 0.1 arasında bulunduğundan Nötr sinyal ön plana çıkıyor. Average Directional Index yada Türkçe’siyle Ortalama Yön Endeksi trendin Nötr olacağına dair bir izlenim veriyor ve 24.07 N çizgisinden ilerliyor.


Müthiş osilatör Nötr çizgidedir ve -0.0465 N net bir çerçeve sunmamaktadır. 0.06917943 ile ATR Sat ile varlıktan çıkışa işaret etmektedir. CCI20, momentum bazlı Emtia Kanal Endeksi 63.60 N Nötr sinyaldedir.

Hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD), 26 dönemlik üstel hareketli ortalamanın (EMA) 12 dönemlik EMA’dan çıkarılmasıyla hesaplanır. MACD, sinyal çizgisinin yukarısından geçtiğinden teknik sinyalleri Al yönünde tetikledi. -0.04257273 A noktasında bulunmaktadır.

Vestel (VESBE) grafik yorumu:

vestel vesbe
Grafik TradingView’den

VESBE hisse grafik, 50.2 TL fiyatlanmasıyla yüzde 0.4 değer kazandı. Bir aylık en yüksek değeri olan 57.8 değerine 7.59 kadar fark bulunmaktadır.

Osilatörler Nötr sinyalleri ön plana çıkıyor. Average Directional Index yada Türkçe’siyle Ortalama Yön Endeksi trendin Nötr olacağına dair bir izlenim veriyor ve 35.76 N çizgisinden ilerliyor.

Müthiş osilatör Nötr çizgidedir ve -4.97967676 N net bir çerçeve sunmamaktadır. 2.04635488 ile ATR Sat ile varlıktan çıkışa işaret etmektedir. CCI20, kanalın biraz yukarı taşınabileceğine dair -110.00 A Al sinyalindedir.

MACD seviyesi, trend oluşumu aşağı yönde denebilir çünkü hareketli ortalamalarının çıkarımı arasında göstergeden -1.56233044 S Sat sinyali alınmaktadır. Yatırımcıların dikkatle kendi karar alması gerekmektedir.

Sonuç itibariyle, kapanmanın uzatılması söz konusu iken, piyasalar halen tedirgin. Ancak uluslararası borsalarda yeşil sinyaller alınmaya devam ediliyor. Dolar, Asya ve Avrupa borsalarında hızlı düzelme yeni bir trend başlangıcı olabilir. Özellikle Bitcoin’in gerçekliğin sorgulandığı belirli çevreler varken, Tesla’nın sahibi Elon Musk’ın bir memcoin (güldürü öğesine) bu kadar güvenip spekülasyon kurması gerek Tesla gerekse SpaceX’in güvenilirliğini ve ciddiyetini sorgulatır olduğuna dair yorumlar arttı.

Okan ÖZDEMİR


Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

TSPOR, BJKAS ve GSRAY grafik yorumları


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.