Marmaris’te büyük orman yangını: Evler ve oteller boşaltılıyor!

Muğla’nın Marmaris ilçesindeki ormanlık alanda yangın çıktı. Armutalan ve Siteler mahalleleri arasında 13:15 sularında başlayan orman yangınının, 5 dakika içerisinde rüzgârın da etkisiyle kilometrelerce alana yayıldı. Öte yandan yangının yerleşim yerlerini tehdit ettiği belirtildi. Yangına 5 helikopter ve sadece 1 uçakla müdahale edildiği açıklandı.

marmaris yangın

Video görüntüleri aşağıda – Amutalan Mahallesi’ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Oteller bölgesi olan Siteler Mahallesi’ne yayılan yangın, İçmeler’i de tehdit ediyor. Bölgedeki evler ve oteller tahliye edilmeye başlandı.

Havadan ve karadan müdahale edilen yangın, kontrol altına alınmaya çalışılıyor.


Bakan Pakdemirli: 5 helikopter, 1 uçakla müdahale ediyoruz

Bakan Pakdemirli, ‘Marmaris’teki orman yangınına 30 arazöz, 5 helikopter, 1 uçakla müdahale ediyoruz. Dualarımız ormanın kahramanlarıyla.’ açıklamasında bulundu.


Muğla’nın Marmaris ilçesinde Siteler mevkiinde öğlen 13:15 sularında başlayan orman yangını, yalnızca 5 dakika içerisinde rüzgârın da etkisiyle kilometrelerce alana yayıldı.

marmaris orman yangını

Kozalaklar havai fişek etkisi yapıyor

Yangının etkisi ile patlayan kozalaklar havai fişek gibi uçarak ormanın diğer bölgelerini de tutuşturmaya başladı. Ekiplerin müdahalesi yayılmayı önlemeye yetmedi.

Evlere ve otellere kadar indi


Ormanlık alanda başlayarak dağın arka yüzündeki Asparan bölgesine de yayılan yangın kısa sürede Siteler, Armutalan ve Turban bölgelerinde ev ve otellere kadar indi.

Manavgat yangını: Korkutan görüntüler