Doğum fotoğrafçılığı hakkında merak edilenleri ünlü doğum fotoğrafçısı Buse Dalan anlattı

Fotoğrafçı Buse Dalan yenidoğan, doğum ve özel günlerinizde sizlere hizmet vermenin mutluluğunu yaşadığını belirterek fotoğrafçılık hakkında merak edilenleri anlattı.

Doğum fotoğrafçılığı

1991 yılında dünyaya gelen ve İstanbul doğumlu olan Buse Dalan 2010 yılında BUFSAD temel fotoğraf eğitim sertifikasını alarak bu alanda kendini geliştirmeye başladığını söyledi. Yenidoğan fotoğrafçısı olmak konusunda en büyük dürtünün doğumun en özel ve bir insanın hayatındaki en mucizevi süreç olduğunu fark etmekle başladığını belirtti.

Doğum fotoğrafçılığı hakkında merak edilenleri açıklayan Buse Dalan “çiftlerin en mutlu ve en heyecanlı günlerinde mutluluk ve heyecan aynı zamanda da korku ile birlikte neler yaşadıklarını yüzlerinde görmek beni mutlu ediyor. Bu anları ölümsüzleştirecek bu huzurun, bu korkunun ve heyecanın yersiz olmadığını herkese göstermek istedim. Aile bireylerinin de bir araya geldiği kareleri çekmek hem hoşuma gidiyor hem de çiftler için bu anların ölümsüzleşmesi ailenin temel olarak birbirine bağlanmasını da sağlar diye düşünüyorum. Bursa’da hizmet veren akademik eğitimli tek doğum fotoğrafçısıyım” dedi.


Doğum Fotoğrafçısı Buse Dalan Uzman Fotoğraf Okulu Photoplay’in Egitmen Kadrosunda Yer Aldı


Alanında uzman fotoğraf okulu eğitim kadrosunda yer aldığından bahseden fotoğrafçı Buse Dalan bebek fotoğrafçılığı dalında eğitim verdi. Pek çok akademik organizasyona katılan ve şimdilerde Bursa’da yaptığı bebek fotoğrafçılığının yanında dış mekan çekimleri ile de adını duyurdu. Ödüllü bir fotoğrafçı olan Buse Dalan “doğum fotoğrafçılığı hakkında tecrübelerim ve bu işe olan ilgim ile en kusursuz ve en farklı fotoğrafları çekerek çiftlerinin ortak sevincini ömür boyu hatırlamalarını sağlıyorum” dedi.