İstanbul’da Metro simgesi değişti: Artık M olmayacak, işte yeni logosu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, İstanbul metrolarında M simgesinin U’ya dönüştüğünü açıkladı. Öte yandan İBB Sözcüsü Murat Ongun ve İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan tepki gösterdi. Ongun açıklamasında, “Simge M olarak kalacak” dedi. İşte İstanbul metrosunun yeni logosundaki U’nun anlamı…

metro simgesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım kısa sürede tepki topladı. İstanbul’un ‘M’ olan metro simgesinin değiştiğini ve ‘U’ olduğunu belirten Karaismailoğlu, U harfini ise şu cümleyle açıkladı; “İstanbul’da metronun yeni simgesi! I ❤️U”

İstanbul Metrosu’nun yeni logosu: U

Karaismailoğlu bugün katıldığı etkinlikte, İstanbul Havalimanı’nın yapımı süren metrosunun Kağıthane istasyonunda açıklamalarda bulundu. Etkinlikte kullanılan görsellerde metro duraklarında U harfli yeni logonun kullanılması dikkat çekti.


İşte Bakan Karaismailoğlu’nun o açıklaması;

Murat Ongun: Siz İBB’de görevdeyken de simgesi aynıydı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, Karaismailoğlu’nun paylaşımını alıntılayarak tepki gösterdi. Ongun “Sayın Bakan, İstanbul’daki metronun simgesi 1992’den beri M’dir. Siz İBB’de görevdeyken de öyleydi, İstanbul’da en çok metro yapılan bu dönemde de M olarak kalacak. Hizmet İstanbul’a hizmettir, ayrıştırmak hiç hoş değil” mesajını paylaştı.

“Sizi gidi ‘underground’cular sizi!”


İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan da Ulaştırma Bakanı’nın tweetine tepki gösterdi. Özkan “Biz metro yapıyoruz siz simge değişiyorsunuz. Sizi gidi underground’cılar sizi” ifadelerini kullandı.

Kira davaları patlama yaptı: Ev sahipleri daha yüksek kira için mahkemeye koştu!