İstanbul’da Metro simgesi değişti: Artık M olmayacak, işte yeni logosu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, İstanbul metrolarında M simgesinin U’ya dönüştüğünü açıkladı. Öte yandan İBB Sözcüsü Murat Ongun ve İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan tepki gösterdi. Ongun açıklamasında, “Simge M olarak kalacak” dedi. İşte İstanbul metrosunun yeni logosundaki U’nun anlamı…

metro simgesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım kısa sürede tepki topladı. İstanbul’un ‘M’ olan metro simgesinin değiştiğini ve ‘U’ olduğunu belirten Karaismailoğlu, U harfini ise şu cümleyle açıkladı; “İstanbul’da metronun yeni simgesi! I ❤️U”

İstanbul Metrosu’nun yeni logosu: U

Karaismailoğlu bugün katıldığı etkinlikte, İstanbul Havalimanı’nın yapımı süren metrosunun Kağıthane istasyonunda açıklamalarda bulundu. Etkinlikte kullanılan görsellerde metro duraklarında U harfli yeni logonun kullanılması dikkat çekti.


İşte Bakan Karaismailoğlu’nun o açıklaması;

Murat Ongun: Siz İBB’de görevdeyken de simgesi aynıydı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, Karaismailoğlu’nun paylaşımını alıntılayarak tepki gösterdi. Ongun “Sayın Bakan, İstanbul’daki metronun simgesi 1992’den beri M’dir. Siz İBB’de görevdeyken de öyleydi, İstanbul’da en çok metro yapılan bu dönemde de M olarak kalacak. Hizmet İstanbul’a hizmettir, ayrıştırmak hiç hoş değil” mesajını paylaştı.

“Sizi gidi ‘underground’cular sizi!”


İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan da Ulaştırma Bakanı’nın tweetine tepki gösterdi. Özkan “Biz metro yapıyoruz siz simge değişiyorsunuz. Sizi gidi underground’cılar sizi” ifadelerini kullandı.

Kira davaları patlama yaptı: Ev sahipleri daha yüksek kira için mahkemeye koştu!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.