eToro kripto para genişleme hamlesi: Polkadot (DOT) ve Filecoin (FIL) listede!

Popüler kripto para yatırım platformlarından eToro, Polkadot (DOT) ve Filecoin’i (FIL) altcoin’lerini listeleyerek yatırım portföyünü genişletme stratejisi izlediğini açıkladı.

etoro dot fil

Popüler yatırım platformlarından eToro, bugün itibarıyla yaptığı açıklamada Polkadot (DOT) ve Filecoin’i (FIL) listeleyeceğini duyurdu. eToro, piyasa değeri sıralamasında üst kademelerde yer alan Polkadot ve Filecoin’i listeleyerek yatırım portföyünü genişletme stratejisi izliyor.

eToro kripto varlık hizmetlerini genişletiyor

Cointurk‘ün haberine göre; küresel alım satım plaformlarının önde gelen projelerinden biri olan eToro, yeni listelemelerini Twitter üzerinden açıkladı. eToro, hali hazırda kullanıcılarına 31 kripto para biriminin hizmeti sunuyor. 2021 yılı başından bu yana eToro; Chainlink, Dogecoin, Uniswap, Aave ve Compund dahil olmak üzere birçok kripto parayı platformuna taşıyarak kripto hizmetlerini önemli ölçüde genişletti.


Polkadot (DOT), bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla yaklaşık 31 milyar dolarlık değer ile top 10’e sonuncu olarak katılıyor. Öte yandan Filecoin (FIL), 2021 yılında %150’yi aşan artışla önemli bir fiyat performansı ortaya koydu. eToro üst düzey yöneticilerinden Doron Rosenblum, Polkadot ve Filecoin’in listelenmesi ile ilgili şunları kaydetti:

“Kripto para piyasalarında görülen mevcut oynaklığa rağmen bu alan olan ilgimizi artırma stratejisi izliyoruz. Kullanıcılarımıza portföylerini daha geniş bir kripto yelpazesiyle çeşitlendirmek adına fırsatlar sunmaya devam edeceğiz. Yakında daha fazla altcoin, kripto varlık hizmetlerimize eklenecek.”

Kripto paralar yükseliyor

Kripto para piyasası, liderin yükselişi ile birlikte yeşil bir görünüme kavuştu. Yasaklar ve olumsuz haberler ile geçilen eylül ayının önemli bir direnç noktasının üzerinde kapatılması ile Bitcoin, ekim ayında boğa koşusunu başlattı. Bir haftalık süreçte %20’nin üzerinde artış kaydeden BTC, kripto para piyasasını yukarı taşıdı.

Kripto para piyasasının toplam değeri 2.19 trilyon dolara ulaşırken, popülarite oranları tırmanıyor. Bitcoin, Ethereum, Binance Coin ve popüler şaka kripto paralar bu dönemde öne çıkan altcoin’ler olarak kayıtlarda yer alıyor.


Bitcoin fiyatları kritik sınırı aştı! Yeni zirve gelir mi?

Bitcoin fiyatları yaklaşık 1 ayın en yüksek seviyesini görürken; şu dakikalarda zirveye yakın seyrini sürdürüyor. Piyasanın uzmanları Bitcoin’de yükselişlerin hızlanması halinde, çokça konuşulan 60 binli, 80 binli hatta 100 bin dolarlı seviyelerin yavaş yavaş da olsa konuşulmaya başlanabileceğini belirtiyor.

Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban ve Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Kadir Kurtuluş kripto para piyasalarıyla ilgili öngörülerini hurriyet.com.tr‘ye değerlendirdi.

4 gündür aralıksız yükselişini sürdüren Bitcoin fiyatları, 7 Eylül tarihinden bu yana ilk kez psikolojik seviyesi olan 50 bin doları aştı. Geçtiğimiz günlerde yine Çin’den gelen kripto para madenciliği ile ilgili olumsuz Haber sonrası kripto para birimlerinde sert düşüşler yaşanırken, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın kripto para birimleri ile ilgili ‘yasaklama olmayacak’ sözleri sonrası piyasalar yeniden hareketlendi. Uzmanlar, en popüler ve işlem hacmi en yüksek kripto para birimi Bitcoin’in kritik sınır olan 50 bin doları aşmasıyla beraber, 51 bin 400 dolar direnç seviyesinin önemini artırdığını, bu seviyenin hacimli aşılmayla da yükselişlerin kuvvetlenebileceğini belirtti.

Bunların yanında kripto para piyasaları son dönemde çok daha fazla haber bazlı hareket ederken; yatırımcılar herhangi bir zarar görmemek için haber odaklı takiplerini daha çok artırmalı ve temel, teknik analizlere çok daha fazla önem vermelidir.


Bitcoin fiyatları, bugün içerisinde en yüksek 50 bin 327 dolar seviyesini görürken; böylelikle yaklaşık bir ayın zirvesine ulaştı. Bitcoin, saat 14.45 itibarıyla yüzde 1,94 oranında yükselişle 49 bin 946 dolar seviyesinde hareket ediyor.

eToro nedir? Türkiye’de engellendi mi? EToro’ya en iyi alternatifler hangileri?