AKP döneminde satılan tesisler açıklandı, AKP’liler salonu terk etti

Eskişehir Odunpazarı Belediye Meclisi Kasım ayı ilk oturumu CHP’li Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt başkanlığında yapıldı. Toplantıda konuşan CHP Meclis Üyesi Kadir Kodak, AKP iktidarı döneminde satılan tesislerin 17 sayfa, 229 satırlık listesini açtı. Bunun üzerine AKP meclis üyeleri tepki göstererek salonu terk etti.

akp döneminde satılan

Odunpazarı Belediye Meclisi’nde, CHP’li meclis üyesinin 19 yıllık AKP iktidarı döneminde satılan vatan topraklarını açıklamasına AKP’li meclis üyeleri tepki göstererek salonu terk etti.

17 sayfa 229 satırlık liste, AKP’lileri kızdırdı

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt başkanlığında belediyenin Kasım ayı meclis toplantısı yapıldı. Toplantıya CHP’li ve AKP’li meclis üyeleri, LÖSEV’e destek ve lösemi farkındalığı için turuncu maske ve kurdelelerle toplantıya katıldı. Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde gerçekleşen meclis oturumunda 3 konu gündeme geldi. Türkiye’de eğitim alanında yaşanan sıkıntılar hakkında konuşma yapan CHP’li meclis üyesi Kadir Kodak daha sonra 19 yıllık AKP iktidarında satılan vatan topraklarını belirten 17 sayfa ve 229 satırdan oluşan bir liste açtı.


Açılan listeye tepki gösteren AKP’li meclis üyeleri toplantı salonunu terk etti. CHP’li meclis üyesi Kadir Kodak ise konuşmasına devam ederek, “Bu liste 2002 yılından bu yana satılan şeker fabrikalarının, limanların, elektrik santrallerinin, maden sahalarının, tesislerin, taşınmazların, kısaca satılan 300 metrekare vatan toprağının listesidir” dedi. CHP’li Meclis Üyesi Serdar Aksoy ve Sibel Yeşildal da CHP döneminde kurulan fabrikaların, demiryollarının, bankaların, limanların isimlerinin olduğu 12 sayfalık ve 208 satırlık liste açtı.


“AKP’liler olsa da olmasa da biz sorunları dile getireceğiz”

AKP’li meclis üyelerinin toplantıyı terk etmesinin demokrasiye aykırı olduğunu ifade eden Başkan Kurt, “İddiada bulunacaksınız. Karşısında da savunma yapılacak. Bunu da dinleyeceksiniz. Dinlemek işin nezaketidir, demokrasinin temelidir. Maalesef arkadaşlarımızın bu konudaki tavrının doğru olmadığını düşünüyorum. Bizim sadece AK Parti meclis üyeleriyle muhatap olmamız söz konusu değil. Burası belediye meclisi toplantısıdır. Belediye meclisinde konuşulan kentin tamamını ilgilendirir. Biz de kente konuşuyoruz zaten. AK Partili arkadaşlar gelse de gelmese de biz bu sorunları dile getirmek zorundayız” dedi.

AKP’lilerin salonu terk etmesinin ardından AKP Grup Başkanvekili Murat Özcan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla mecliste liste şovu yaptıklarını belirtti. Özcan, “Bugün Odunpazarı Meclisinde CHP grubu AK Parti hükümetlerinin sattığı 300 bin metrekare vatan toprağı diye bir liste şovu yapmaya kalkınca, oturumu terk etmek zorunda kaldık. Bugün mecliste 150 dönüm vatan toprağını satmak için yetki aldı!!!! Üsluba bakar mısınız? Yazıklar olsun” paylaşımında bulundu.

“Beğenmeyip çekip gitmişlerdi”


Geçen Şubat ayında, yine Eskişehir Odunpazarı Belediyesi meclis toplantısında, gündem dışı söz alan CHP Meclis Üyesi Emre Genç, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşananlarla ilgili konuşmuştu. Belediyenin sorunları yerine siyaset konuşulduğunu belirten AKP’li Meclis üyeleri ise duruma tepki göstermesi üzerine CHP’li Belediye Başkanı Kazım Kurt da, “Beğenmiyorsan çeker gidersin kardeşim” demesi üzerine AKP’li meclis üyeleri, toplantı salonunu terk etmişti.

AKP iktidarının Türkiye AŞ.’si iflas etmiştir!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.