Boş baklava satışı: İçeriği yiyenin hayal gücüne bırakılmış!

Alım gücünün düşmesinden dolayı, Türkiye tarihinde ilk kez boş baklava satışları başladı. Can Yılmaz, “İçeriği yiyenin hayal gücüne bırakılmış” paylaşımı yaparken; Prof. Dr. Özgür Demirtaş, “Bunu da gördü bu gözler. İçini ucuz olsun diye evde mi hazırlıyorsun anlamadım.” ifadelerini kullandı.

Boş baklava

Türkiye’nin yoksullaştığının bir kanıtı daha gözler önüne serildi. İçi boş baklava 20 liradan satışa sunuldu. Finans Profesörü Özgür Demirtaş’ın sosyal medyada paylaştığı baklava fotoğrafı gündemde.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş kilosu 19.90 TL’ye satılan bir baklavayı takipçileriyle paylaştı. Olay olan fotoğraftaki can alıcı nokta ise baklavanın malzemesiz olmasıydı.


Birçok gıda maddesine zam gelirken, baklavada yüksek fiyata ilginç bir çözüm geldi. Profesör Demirtaş, 19.90’a satılan içi boş baklavanın görüntüsünü paylaşarak, “Bunu da gördüm Gözler. İçini ucuz olsun diye evde mi hazırlıyorsun anlamadım” notunu düştü.


Can Yılmaz’dan ‘boş baklava’ paylaşımı: İçeriği yiyenin hayal gücüne bırakılmış

Sosyal medyada gündeme gelen ‘boş baklava’ görselini Twitter hesabından paylaşan Can Yılmaz, “İçeriği yiyenin hayal gücüne bırakılmış harika bir deneyim? Müthiş bir Ar-ge ürünü” dedi.

Oyuncu ve yazar Can Yılmaz, sosyal medyada gündeme gelen ‘boş baklava’ paylaşımına ilişkin, “İçeriği yiyenin hayal gücüne bırakılmış harika bir deneyim? Müthiş bir Ar-ge ürünü” yorumunu yaptı. Bir tatlıcı tezgahında, ‘yeni ürün’ olarak tanıtılan ‘boş baklava’ görselini Twitter hesabından paylaşan Yılmaz, “Tebrik ediyorum. Bir üst ürün, 7.90 TL ile boş kutu olmalı, içini doldurmak yine size bırakılıyor” ifadelerini kullandı.

“Boş baklavadan sonra boş tost”


Daha sonra “Boş baklavadan sonra, hızlı bir beyin jimnastiği yaparak ‘Boş Tost’ kavramını hayata geçirdim” sözlerinin yer aldığı başka bir paylaşım yapan Yılmaz, “Ürün sadece ekmek ve bir miktar elektrik ile ortaya çıkıyor. İlk ısırık öncesi 5 saniye kadar, tostun içinde ne olmasını istiyorsan düşünüyorsun ve ısırıyorsun, bitti gitti” dedi.

Ekonomik krizin getirdiği son nokta: LC Waikiki, ikinci el kıyafet satmaya başladı! İndigo Dergisi’ni Facebook, Twitter, Instagram ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!