Boş baklava satışı: İçeriği yiyenin hayal gücüne bırakılmış!

Alım gücünün düşmesinden dolayı, Türkiye tarihinde ilk kez boş baklava satışları başladı. Can Yılmaz, “İçeriği yiyenin hayal gücüne bırakılmış” paylaşımı yaparken; Prof. Dr. Özgür Demirtaş, “Bunu da gördü bu gözler. İçini ucuz olsun diye evde mi hazırlıyorsun anlamadım.” ifadelerini kullandı.

Boş baklava

Türkiye’nin yoksullaştığının bir kanıtı daha gözler önüne serildi. İçi boş baklava 20 liradan satışa sunuldu. Finans Profesörü Özgür Demirtaş’ın sosyal medyada paylaştığı baklava fotoğrafı gündemde.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş kilosu 19.90 TL’ye satılan bir baklavayı takipçileriyle paylaştı. Olay olan fotoğraftaki can alıcı nokta ise baklavanın malzemesiz olmasıydı.


Birçok gıda maddesine zam gelirken, baklavada yüksek fiyata ilginç bir çözüm geldi. Profesör Demirtaş, 19.90’a satılan içi boş baklavanın görüntüsünü paylaşarak, “Bunu da gördüm Gözler. İçini ucuz olsun diye evde mi hazırlıyorsun anlamadım” notunu düştü.


Can Yılmaz’dan ‘boş baklava’ paylaşımı: İçeriği yiyenin hayal gücüne bırakılmış

Sosyal medyada gündeme gelen ‘boş baklava’ görselini Twitter hesabından paylaşan Can Yılmaz, “İçeriği yiyenin hayal gücüne bırakılmış harika bir deneyim? Müthiş bir Ar-ge ürünü” dedi.

Oyuncu ve yazar Can Yılmaz, sosyal medyada gündeme gelen ‘boş baklava’ paylaşımına ilişkin, “İçeriği yiyenin hayal gücüne bırakılmış harika bir deneyim? Müthiş bir Ar-ge ürünü” yorumunu yaptı. Bir tatlıcı tezgahında, ‘yeni ürün’ olarak tanıtılan ‘boş baklava’ görselini Twitter hesabından paylaşan Yılmaz, “Tebrik ediyorum. Bir üst ürün, 7.90 TL ile boş kutu olmalı, içini doldurmak yine size bırakılıyor” ifadelerini kullandı.

“Boş baklavadan sonra boş tost”


Daha sonra “Boş baklavadan sonra, hızlı bir beyin jimnastiği yaparak ‘Boş Tost’ kavramını hayata geçirdim” sözlerinin yer aldığı başka bir paylaşım yapan Yılmaz, “Ürün sadece ekmek ve bir miktar elektrik ile ortaya çıkıyor. İlk ısırık öncesi 5 saniye kadar, tostun içinde ne olmasını istiyorsan düşünüyorsun ve ısırıyorsun, bitti gitti” dedi.

Ekonomik krizin getirdiği son nokta: LC Waikiki, ikinci el kıyafet satmaya başladı! İndigo Dergisi’ni Facebook, Twitter, Instagram ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.