Ekonomik krizin getirdiği son nokta: LC Waikiki, ikinci el kıyafet satmaya başladı!

Türkiye’de ekonomik kriz etkisini her geçen gün daha fazla hissettirirken dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Hazır giyim markası LC Waikiki, internet sitesinde ikinci el ürün satmaya başladı.

LC Waikiki

Türkiye’de yüksek enflasyon ve döviz kuru nedeniyle hayat pahalılığı her geçen gün artıyor. Zamlar nedeniyle fahiş elektrik ve doğalgaz faturalarına tepkiler sürerken dikkat çeken gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Aykırı‘da yer alan habere göre; Türkiye’nin en bilinen hazır giyim markalarından LC Waikiki, giyim ürünlerindeki fiyat artışlarının ardından krizi gözler önüne seren bir karar aldı.


LC Waikiki, internet sitesi üzerinden ikinci el kıyafet satmaya başladı.

lcw ikinci el

lc waikiki
ikinci el kıyafet

LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, geçtiğimiz yıl Ekim ayında yaptığı açıklamada; pamuk fiyatlarındaki artışın devam etmesi durumunda giyim enflasyonunu olumsuz etkileyeceği uyarısında bulunmuştu.

Küçük, “Pamuk fiyatlarında beklenmedik bir artış oldu. Geçen sene 65 sent olan pamuk, bu sene 1,05 doları buldu. Dolar bazında yaklaşık yüzde 80 bir artış var. Böyle giderse bu durum giyim enflasyonunu olumsuz etkileyecektir” ifadelerini kullanmıştı.


Pamukta 2011’de de böyle bir durum olduğunu fakat fiyatların sonrasında tekrar gerilediğini hatırlatan Küçük, “O yüzden geçici bir durum. Tavsiyem, sipariş miktarı kadar pamuk alınması gerek, stok yapmak mantıklı değil” diye konuşmuştu.

LC Waikiki’nin patronundan uyarı: Böyle giderse!