Hafta Sonu Tatile Gideceğiniz Yerler ve Piknik Yapılacak Yerler

İş hayatı stresi okul hayatı derken hafta sonu da şehrin trafiğinden kurtulmak ve ailenizle zaman geçirmek için kafanızı dinleyeceğiniz şehirden uzak yerlerde kafanızı dinleyebilirsiniz.

piknik yapılacak yerler

İstanbul’da yaşayanların özellikle hava kirliliği, gürültü ve trafiğinden uzak yerlerinde iki günlükte olsa kafa dinleyeceğiniz haftasonu tatile gideceğiniz yerler ve ailenizle stresten uzak duracağınız yerler bulunur. İstanbul’dan 2,25 saat uzak olan yerlerde isteğinize göre yürüyüş veya piknik için uygun yerleri bulabilirsiniz. İki günlük hafta sonu gezisi için GeziLinki.com sitesinden bilgi edinerek tatilinizi nerede geçireceğinize karar verebilirsiniz.

Belgrad Ormanı

belgrad ormanı

Doğaseverlerin özellikle gitmesi gereken yerlerden biri olan ve ilkbahar ile sonbaharda tercih edilen yerlerden birisi Belgrad Ormanıdır. Ormanın temiz havası ile oksijen kaynağına sahip temiz havası ile hafta sonu için Belgrad ormanını tercih edebilirsiniz. Kırmızılı yeşilli ağaçların içinde ailenizle birlikte yürüyüş ya da piknik yapılacak yerler bulmak Belgrad Ormanlarında mümkündür.

Kocaeli Harika Doğasıyla Sizi Bekliyor!

Hafta sonu için özellikle tercih edilen yerlerden birisi de Kocaeli’dir. Buradaki bölgelerde çocuklarınız için güzel zamanları geçireceğiniz yerlerde bulunmakta ormanda doğal yaşam parkında çocukların okul stresinden uzak sakinleşmelerini güzel vakitler geçirmelerini sağlayacak yerlerden biri olarak tercih edilmektedir.

Ormanya

Ormanya’da özelikle çocukların ilgi gösterdiği hobit evlerde bu alanda bulunmaktadır. Atlara binmek isterseniz tam size uygun bir yerdesiniz demektir. Piknik yapmam diyenler içinde buralarda bulabileceğiniz kafe ve restoran gibi yerleri de bulabilirsiniz. Gezi Linki sitesi size bu konuda fikir verecektir.

Lalezar Aile Piknik Yeri

Ailenizle birlikte keyifli bir hafta sonu geçirmek isterseniz Lalezar Aile Piknik yeri de sizin için oldukça uygun bir yer. Llezar aile parkında futbol ve voleybol oynamak için oyun alanları vardır. Piknik yapmanın dışında kendin pişir kendin ye ile de mangal keyfi yapabilirsiniz. Lalezar Aile Piknik yerinde hafta sonu tatile gidilecek yerler arasında size istediğiniz gibi imkânlar sunmaktadır. Evinizde de kendiniz hazırladığınız yemeklerden buranın havasını alarak keyifli bir ziyafet çekebilirsiniz.

lalezar piknik

Ayrıca kahvaltınızı edeceğiniz temiz hava bulacağınız yerde şehirden uzak bir yerde keyifli saatler geçirebilirsiniz. Aile piknik alanlarından biri olan Lalezar Aile Piknik yerinde hafta sonu tatile gidilecek yerler arasında burada bulunan Riva deresinde sandal keyfi yapıp doğanın güzelliği eşliğinde balık tutabilirsiniz.

gezi linki

Yemek yemenin dışında çeşitli aktiviteleri de yapabileceğiniz piknik yapılacak yerler içinde rahatlatıcı etkinliklerden bisiklet ve ata binerek de hafta sonu tatilinizi eğlenceli hale getirebilirsiniz. Türkiye’de size en yakın hafta sonu tatile gidilecek yerler bulmanızda Gezi Linki sitesinden yararlanabilirsiniz.