Hazal Kaya tepki göstermişti; Esra Erol’dan eleştirilere yanıt

Geçtiğimiz günlerde yayınına çıkan 18 yaşındaki Elif’i canlı yayında ifşa edip psikolojik şiddete maruz bırakan sunucu Esra Erol, tepkilerin odağı olmuştu. Oyuncu Hazal Kaya da Esra Erol’a sert tepki göstermiş, “Kadınları bu ahlakçı, şov sevdalılarından kim koruyacak? Yok mu denetleyen?” ifadelerini kullanmıştı.

esra erol hazal kaya

Video aşağıda – Esra Erol’dan eleştirilere yanıt

ATV’de Esra Erol’un programına katılan Münevver Yıldırım, 18 yaşındaki kardeşi Elif Yıldırım’ın, 17 Ocak tarihinde 40 yaşındaki evli ve 2 çocuk babası Kadir Akkoyun’a kaçtığını söylemişti.


Esra Erol, yayına katılan Elif’in yüzünün gösterilmesini istemediği halde yanına gitmiş ve kameralar genç kızı çekmişti. Bu sırada öfkelenen Elif’e Esra Erol, bağırarak tepki göstermişti.

Esra Erol, “Çekmeyin şunu! Aynı isyanı iki çocuklu bir adam sana farklı şekilde yaklaştığında bedenini korumak için de göster” demiş ve ‘mağdur suçlayıcılık’ yaptığı için eleştirilmişti.

Hazal Kaya’dan Esra Erol’a sert tepki: Kadınları bu ahlakçı, şov sevdalılarından kim koruyacak? Yok mu denetleyen?

Oyuncu Hazal Kaya, ATV’de yayınlanan programında, yüzünün görünmesini istemeyen 18 yaşındaki kadını canlı yayında azarlayan ve ifşa eden Esra Erol’a tepki gösterdi.

Kaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kameraların önünde suratına suratına bağırarak o küçücük kıza söylediklerinin, öldürülen, şiddete uğrayan kadınlara “Orada ne işi varmış?” demekten ne farkı var? Sen kimsin de yayına çıkmak istemeyen, belli ki ağır travma yaşayan bir kadın üzerinden şov yapıyorsun?” ifadesini kullandı. Paylaşımına RTÜK’ü etiketleyen Kaya, “Kadınları bu ahlakçı, şov sevdalılarından kim koruyacak? Yok mu denetleyen? Aaa yokmuş…” yorumunu yaptı.


ATV Twitter hesabından görüntüleri paylaştığı gönderiyi sildi.

Esra Erol’dan açıklama: Bir görüntüyle beni yargılamayın

Esra Erol eleştirilere yanıt verdi: Lütfen çok rica ediyorum sadece bir dakikayla ve sistematik bir şekilde yayılmış olan bir görüntüyle beni yargılamayın. Haksızlık etmeyin çok rica ediyorum.

Erol, eleştirilere yanıt vererek şunları söyledi:

“Kendisine evli adamlarla birlikte olmanın hayatını mahvedeceğini söylemek için göstermiş olduğum bir tepki var. Bu tepki sosyal medyada çok farklı noktalara götürüldü. Oysa benim tepkim, kız çocuklarına eğitim görmek yerine evli adamların ikinci eşi olmalarına duyduğum üzüntüden. Benim tek duygum bu.

Benim üzüldüğüm ne biliyor musunuz? Neden aile içinde istismara uğrayan engelli çocukla ilgili sesinizi çıkarmadınız? Ben bunu üzüntü verici buluyorum. Toplumsal meselelerde gözünüzü kaparsanız her şey yolunda sanırsınız. Varsın rahatları kaçıralım. Belki sonuca bir faydası olur.


Bana istediğiniz söyleyin, ama inanın o söylenenlerin hepsi genç kızlarımızın hayatını kurtarsın. Bundan sonra kız çocuklarıyla ilgili daha fazla konuşacağım. Kız çocuklarımızı öyle bir eğitelim ki onları bu adamları gözlerinden tanısınlar. O şerefsizlere söyleyecek çok sözüm var ama her seferinde de söylüyorum. Benim nasıl kadınları savunucu olduğumu herkes bilir. Lütfen çok rica ediyorum sadece bir dakikayla ve sistematik bir şekilde yayılmış olan bir görüntüyle beni yargılamayın. Haksızlık etmeyin çok rica ediyorum.”

Evlilik programları kaldırılmalı mı?