Isparta’da korkutan durum: Artık insanlar sokaktaki karı evlerine götürerek su ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor

Isparta’da elektrik ve su kesintisi: “70 saati aşkındır elektrik yok, su kesintileri var. Artık insanlar sokaktaki karı evlerine götürerek su ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.”

ısparta su kesintisi

Video aşağıda – Isparta’da yoğun kar yağışının ardından 3 gündür süren elektrik kesintisi, hayatı durma noktasına getirdi. Üniversite öğrencisi Bekir Erginli “Benim kaldığım mahallede 50 saati aşkındır elektrik yok. Su kesintileri var. Artık insanlar sokaktaki karı evlerine götürerek su ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor” dedi. Muhammet Yıldırım ise, 883 TL’lik doğalgaz faturasını göstererek, “Benim 3 gündür elektriğim doğal gazım yok, bir de fatura gelmiş. Siz de hiç mi utanma, ahlak, ar yok” tepkisini gösterdi.

“Isparta Belediyesi eksik kaldı”

Ispartalılar, yaklaşık 48 saat süren elektrik kesintisine tepki gösterdi. ANKA Haber Ajansı’na konuşan Oğulcan Sağlam şunları söyledi:


“Isparta Belediyesi eksik kaldı. Daha önce herhalde öngörülemeyen sebeplerden dolayı. Çöpçülere falan kar küretmeye çalıştılar. Bununla ilgili bir kriz masası kurmak lazımdı ama çok geç kuruldu. Isparta Belediyesi sınıfta kaldı. Hak verilebilecek noktalar var mı, var. Isparta tarihinde çok görülmemiş derecede bir kar yağdı. Ama sonuç olarak da aldıkları vergilerin hakkını vermeleri lazımdı.

İnşallah bir dahaki yağışta daha hazırlıklı olurlar, insanları bu kadar mağdur etmezler. İnsanlarımız da umarım bu felaketi unutmaz. Belediyenin yetersizliğini unutmaz. Belediye umarım bu yetersizlikten ders çıkarır. Elektrik dağıtım şirketi de çok yetersiz kalıyor. Bakım onarımda da çok yetersiz kalıyorlar, aradığımızda da açmıyorlar.


Tabi bu biraz belediyenin değil de özel şirketin suçu. Bu durumda gerek yaptırım uygulanır gerekse mağdur olan insanların hakları geri verilir mi bilemem. Burada insanlara da sorumluluk düşüyor. İnsanların da haklarını savunması gerekir. Şikayette bulunmadı geliyor, birazcık özel sektör ile alakalı.”

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencisi Gülçin Canbaz ise “Isparta’ya geldiğimiz günden beri mağduruz. Bizi bütünlemeler için buraya getirdiler. Hatta sınavlara girmek için okula gittik. Sınavlara 10-15 dakika kala sınavların iptal edildiğini söylediler. Ayrıca bu kadar yağış olacağı valilik tarafından herkese bildirilmişti” dedi.

“3 gündür elektriğim doğal gazım yok, bir de fatura gelmiş. Siz de hiç mi utanma, ahlak, ar yok.”

Muhammet Yıldırım isimli vatandaş ise, 883 TL’lik doğal gaz faturasını göstererek, “Aklımızla dalga geçiyorlar, 3 gündür evimizde doğal gaz ve elektrik yok. Fatura gelmiş, bu nedir ya? Benim 3 gündür elektriğim doğal gazım yok, bir de fatura gelmiş. Siz de hiç mi utanma, ahlak, ar yok. Yazıklar olsun o makamlarınızda o koltuklarınızda oturmayın. Benim 3 gündür, ikisi hasta 3 çocuğum var bu evde. Bir kişi de sormadı, haliniz hatırınız nedir diye” dedi.

“Artık insanlar sokaktaki karı evlerine götürerek su ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor”


Üniversite öğrencisi Bekir Erginli ise “Benim yaşadığım mahallede 50 saati aşkındır elektrik yok. Su kesintileri var. Artık insanlar sokaktaki karı evlerine götürerek su ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Belediye karla mücadelede sınıfta kaldı. Belediye başkanının dünkü ‘bereket’ açıklaması tamamı ile insan aklı ile alay etmektir. Bunun bereket olarak yorumlamak Isparta halkına yapılan bir saygısızlık. İnsanlar mağdur, su yok, elektrik yok, ulaşım yok. Bugün dördüncü gün ara sokaklar anca açılmaya başlandı. Tek bir iş makinası ile bir mahalleyi temizlemeye çalışıyorlar” dedi.

Isparta’da 70 yaşındaki vatandaş evinde ölü bulundu