Antalya’da Suriyeli gruplar arasında silahlı çatışma

Antalya’dan kentin en merkezi noktalarından biri olan Hurma Mahallesi’nde, kamyonet kasasındaki Suriyeli sığınmacılar, bir başka Suriyeli grubun üzerine ateş açtı. Olay yerinden kaçan grubun polis çevirmesinde yakalandığı kaydedildi.

Antalya Suriyeli çatışma

Video aşağıda – Türkiye’nin turizm başkenti olarak gösterilen Antalya’da Suriyeli iki grup sokak ortasında silahlarla çatıştı. Kamyon kasası üzerinde silahlı çatışmaya giren Suriyeliler, bir başka gruba ateş açtı.

Antalya Hakkında isimli yerel haber sitesinin yayınladığı görüntülerde, kamyon kasasına binmiş elleri silahlı Suriyeli sığınmacılar görülüyor. Hızla hareket eden kamyondan, hedef gözetilerek başka bir Suriyeli grubun üzerine ateş açılıyor.


Antalya’nın en merkezi noktalarından biri olan Hurma Mahallesi’nde yaşanan çatışma anlarında, çevrede çok sayıda vatandaşın ve evin olduğu görüldü.

Olay yerinden geldikleri araçla kaçan Suriyeli grup, polis çevirmesinde yakalandı. Suriye’den kaçarak Türkiye’ye sığındıkları öğrenilen grubun silahları nereden temin ettikleri bilinmiyor.

Şahısların, emniyetteki işlemleri devam ediyor.


Öte yandan Suriyelilerin sokak ortasındaki çatışmasına ilişkin ölü veya yaralı olup olmadığı henüz açıklanmadı.

Fatih Altaylı: 190 bin Suriyeli ‘istisnai vatandaş’ olmuş, gerekçesi belli değil!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.