Kuluçka makinesi ısı ve nem tablosu

Kuluçka makinesi kullanımı uzmanlık gerektiren bir iş olmaktadır. Ve bazı teknikleri bilmeniz gerekmektedir. Bu teknikler Altın kuluçka web sitesi ve sosyal medya hesaplarından paylaşılmaktadır.

Kuluçka makinesi ısı ve nem değerleri tablosu:

kuluçka makinesi

NOT: Kuşların kuluçka koşulları ırklarına göre ve iklim koşullarına göre değişebilir. Ve bu yüzden kuluçka yapmaya başlamadan önce bir uzman kişi ile danışmanız tavsiye edilmektedir. Bu tabloda paylaşılan değerler genel olarak yazılmaktadır.

Bu paylaşılan tabloda ısı ve nem değerleri net değerler değildir. Ama her kuş için uygun değerler olmaktadır ve çıkım almanızı sağlayacaktır. Lakin daha yüksek randıman elde etmeniz için deneyim kazanmanız gerekir.

Çünkü kuluçka koşullarında iklim ve kuşun türü ise etkili olmaktadır. Örnek olarak Türkiye’de devekuşu yumurtasından kuluçka yapmak isterseniz, bu kuşun yaşadığı iklime göre fiziki koşulları temin etmeniz gerekmektedir.

Ördeklerde eğer dikkat ederseniz Amerikan ördeği kuluçka süresi diğerleri ile farklıdır. Ama teknik aynıdır. Ve blog sayfamızda bu konu ile ilgili paylaşımlar bulunmaktadır.

Son söz:

Kuluçka makinesi kullanımında profesyonel olmanız için bilimsel olarak işin yapılması gerekmektedir. Yumurtaların yeni veya eskimiş olması havalandırma kapaklarının ayarlanması kuluçka makinasının çıkım oranında etkili olmaktadır. Hatta bu yüzden altın kuluçka blog sayfasında kuluçka makinesi kabininde CO2 oranı ile ilgili bir makale paylaşılmaktadır. Ve okumanızı öneririz.

Bu tür teknikleri öğrendikten sonra bu tabloyu kullanarak suni yöntemi ile kuluçka yapmaya başlayabilirsiniz. Ve işinizi profesyonelce yapabilirsiniz.