Millet bahçelerine 6 ayda 1 milyar 400 milyon TL harcandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Gelip yuvarlanacaksınız” dediği millet bahçelerine 6 ayda 1 milyar 400 milyon TL harcandığı ortaya çıktı.

Millet bahçelerine

Ekonomide yaşanan sıkıntılar artarken son 6 ayda millet bahçelerine 1.4 milyar TL harcandığı ortaya çıktı.

Ankara Bağlum’da da yeni biir millet bahçesi daha yapılıyor. Sözcü’nün haberine göre, Bağlum Millet Bahçesi için 92 milyon 929 bin lira harcanacak.


Bitlis Millet Bahçesi için 94 milyon 123 bin TL’lik sözleşme imzalandı. Batman Millet Bahçesi de 34 milyon 390 bin TL oldu. Adana Seyhan Millet Bahçesi için 43 milyon 44 bin, Ankara Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi 2. etabına 84 milyon 250 bin TL ödendi. Bingöl Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi’nin maliyeti ise 64 milyon 423 bin lira olacak.

Korkunç maliyetler şöyle:

İşte son 6 ayda TOKİ tarafından sözleşmeleri imzalanan Millet Bahçeleri’nden bazıları:

  • Ankara Keçiören Bağlum Millet Bahçesi: 92 milyon 929 bin TL
  • Bitlis Merkez ilçesi Millet Bahçesi: 94 milyon 123 bin TL
  • Uşak Kurtuluş Mahallesi Millet Bahçesi: 59 milyon 750 bin TL
  • Ankara AKM 2 Etap Millet Bahçesi: 84 milyon 250 bin TL
  • İzmir Bergama Millet Bahçesi: 65 milyon 990 bin TL
  • Kocaeli Sultan Orhan Mahallesi Millet Bahçesi: 69 milyon 823 bin TL

ERDOĞAN: GELİP YUVARLANACAKLAR

2018’de yerel seçimler öncesinde eleştirilere yanıt veren AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “”Millet Bahçelerimizi niye kurduk aileler oraya gidecek yatacak, yuvarlanacak” diyerek sözlerini şöyle sürdürmüştü:


“Özellikle, ortaya bir şey koyacağız. İlk ipuçlarını verdik; millet bahçeleri, millet kıraathaneleri dedik. Kanal İstanbul’un 2019 içerisinde ihalesini yapıp, adımını atacağız. Ulaştırmada attığımız adımlarımız yürüyor. Havalimanlarımızda attığımız adımlar var.”

MHP’li Alanya Belediyesi, ihtiyaç sahipleri için giysi kumbarasında toplanan kıyafetleri ihaleyle sattı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.