Şanlıurfa’da 2000 TL yardım almak isteyen Suriyeliler uzun kuyruklar oluşturdu

Şanlıurfa’da bir yardım kuruluşu tarafından hane başı yapılan 500-2000 TL arasındaki yardımdan yararlanmak isteyen Suriyeliler uzun kuyruk oluşturdu.

yardım Suriyeliler

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu önünde toplanan kadın ve erkek Suriyelilerin oluşturduğu kuyrukta zaman zaman sıra nedeniyle tartışma ve izdiham yaşandı.

Görevliler anonslarla yardım almak için birbirleriyle mücadele eden Suriyelileri sakin olmaya davet etti. Kadın ve erkek Suriyeliler ayrı ayrı iki kuyruktan ödemenin yapıldığı salonlara alındı.


Kısa adı İHH olan İnsani Yardım Vakfı tarafından yapılan yardım miktarının hane halkı sayısına göre belirlendiği ve ödemenin bayrama kadar devam edeceği belirtildi.

Reyhanlı’da ise Suriyeliler, Türklere yardım dağıttı

Türkiye’nin 50 milyon dolardan fazla para harcadığı Suriyeliler Hatay Reyhanlı’da yardıma muhtaç Türklere 800 liralık yardım dağıttı.

bim yardım kartı

Hatay Reyhanlı’da Suriyelilere ait bir dernek tarafından Türklere BİM’in 800 TL’lik hediye kartının dağıtıldığı öğrenildi.

Reyhanlı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın belirttiği adreslerdeki yardıma muhtaç Türklere yardımda bulunan Suriyeli derneğin finansmanını nereden sağladığı ise bilinmiyor.


Yardımların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın araçlarıyla dağıtıldığı öğrenildi.

Fatih Altaylı: 190 bin Suriyeli ‘istisnai vatandaş’ olmuş, gerekçesi belli değil!