Şanlıurfa’da 2000 TL yardım almak isteyen Suriyeliler uzun kuyruklar oluşturdu

Şanlıurfa’da bir yardım kuruluşu tarafından hane başı yapılan 500-2000 TL arasındaki yardımdan yararlanmak isteyen Suriyeliler uzun kuyruk oluşturdu.

yardım Suriyeliler

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu önünde toplanan kadın ve erkek Suriyelilerin oluşturduğu kuyrukta zaman zaman sıra nedeniyle tartışma ve izdiham yaşandı.

Görevliler anonslarla yardım almak için birbirleriyle mücadele eden Suriyelileri sakin olmaya davet etti. Kadın ve erkek Suriyeliler ayrı ayrı iki kuyruktan ödemenin yapıldığı salonlara alındı.


Kısa adı İHH olan İnsani Yardım Vakfı tarafından yapılan yardım miktarının hane halkı sayısına göre belirlendiği ve ödemenin bayrama kadar devam edeceği belirtildi.

Reyhanlı’da ise Suriyeliler, Türklere yardım dağıttı

Türkiye’nin 50 milyon dolardan fazla para harcadığı Suriyeliler Hatay Reyhanlı’da yardıma muhtaç Türklere 800 liralık yardım dağıttı.

bim yardım kartı

Hatay Reyhanlı’da Suriyelilere ait bir dernek tarafından Türklere BİM’in 800 TL’lik hediye kartının dağıtıldığı öğrenildi.

Reyhanlı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın belirttiği adreslerdeki yardıma muhtaç Türklere yardımda bulunan Suriyeli derneğin finansmanını nereden sağladığı ise bilinmiyor.


Yardımların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın araçlarıyla dağıtıldığı öğrenildi.

Fatih Altaylı: 190 bin Suriyeli ‘istisnai vatandaş’ olmuş, gerekçesi belli değil!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.