Kripto Paranın Yeni Yüzü Artık Türkiye!

Web 3.0 sayesinde internet teknolojileri oldukça hızlı bir gelişim kazanmaya devam ediyor. Bu teknolojide büyük bir öneme ve değere sahip olan Dapprex, tüm yatırım kararlarını Türkiye’ye yönlendirmiş durumda. 40 milyon dolarlık bir yatırım faaliyetini barındıran bu kararın, Dapprex CEO’su ve NBO Holding CFO’su Utku ALPAĞUT’un yorumlarıyla önemi açıklanmış bulunuyor.

kripto para

Utku Alpağut Nasıl Bir Yorumda Bulundu?

Dapprex CEO’su ve NBO Holding CFO’su Utku ALPAGUT; “Ülkemize yapacak olduğumuz bu yatırım faaliyetlerinin sonuna kadar arkasındayız. Yazılım alanında ve firmamız bünyesinde gençlerimize fırsat olarak yazılım teknolojileri alanında birçok stajyere eğitim vermekteyiz. Bu sayede gençlerimizin kendilerini geliştirerek yeni faaliyetlerde ve projelerde katkı sağlayabilmelerini istiyoruz. Hem firma bünyemize hem de ülkemize kendilerini kazandırabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi. NBO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Burak OLCAY ise bu yatırım faaliyetlerinin henüz bir “başlangıç” olduğunu belirtti. Yurtdışındaki diğer şirketlerinin ve kurumlarının da zamanla Türkiye’ye tüm sektörlerde birçok yatırım faaliyetlerinde bulunacaklarına dair inancını da dile getirdi.

İş Hayatında Eğitim Önemli Midir?

İş hayatında eğitimin ne kadar büyük bir öneme sahip olduğuna sürekli olarak değinen NBO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Burak OLCAY, bu konuda bir akademinin kurulması için çalışmalara başlandığını ve hız kesmeden bu çalışmalara devam edildiğini belirtti. Bu çalışmalarla Türkiye’nin, internet teknolojileri web 3.0 alanında büyük bir konumda yer almaya başlayacağını belirtti.

Ülkemizde Dapprex tarafından döndürülmesi amaçlanan yatırım hedefleri sayesinde kripto piyasasında meydana gelebilecek gelişmelerdeki ivmelenme ve sonuçlarının kaçınılmaz olması bekleniyor. Tercihen bilinçlendirilmesi amaçlanan gençlerimiz için alternatif bir yol olarak karşımıza çıkacak olan bu piyasada ülke genelinde ve kripto alanında büyük gelişmeler yaşanması söz konusu olacak. Hem geleceğin bilinçli gençleri için hem de Türkiye için atılmış bu büyük adımların daha başlangıç olduğu, devamı geleceği de bildirilmiştir.