Kripto Paranın Yeni Yüzü Artık Türkiye!

Web 3.0 sayesinde internet teknolojileri oldukça hızlı bir gelişim kazanmaya devam ediyor. Bu teknolojide büyük bir öneme ve değere sahip olan Dapprex, tüm yatırım kararlarını Türkiye’ye yönlendirmiş durumda. 40 milyon dolarlık bir yatırım faaliyetini barındıran bu kararın, Dapprex CEO’su ve NBO Holding CFO’su Utku ALPAĞUT’un yorumlarıyla önemi açıklanmış bulunuyor.

kripto para

Utku Alpağut Nasıl Bir Yorumda Bulundu?

Dapprex CEO’su ve NBO Holding CFO’su Utku ALPAGUT; “Ülkemize yapacak olduğumuz bu yatırım faaliyetlerinin sonuna kadar arkasındayız. Yazılım alanında ve firmamız bünyesinde gençlerimize fırsat olarak yazılım teknolojileri alanında birçok stajyere eğitim vermekteyiz. Bu sayede gençlerimizin kendilerini geliştirerek yeni faaliyetlerde ve projelerde katkı sağlayabilmelerini istiyoruz. Hem firma bünyemize hem de ülkemize kendilerini kazandırabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi. NBO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Burak OLCAY ise bu yatırım faaliyetlerinin henüz bir “başlangıç” olduğunu belirtti. Yurtdışındaki diğer şirketlerinin ve kurumlarının da zamanla Türkiye’ye tüm sektörlerde birçok yatırım faaliyetlerinde bulunacaklarına dair inancını da dile getirdi.

İş Hayatında Eğitim Önemli Midir?

İş hayatında eğitimin ne kadar büyük bir öneme sahip olduğuna sürekli olarak değinen NBO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Burak OLCAY, bu konuda bir akademinin kurulması için çalışmalara başlandığını ve hız kesmeden bu çalışmalara devam edildiğini belirtti. Bu çalışmalarla Türkiye’nin, internet teknolojileri web 3.0 alanında büyük bir konumda yer almaya başlayacağını belirtti.

Ülkemizde Dapprex tarafından döndürülmesi amaçlanan yatırım hedefleri sayesinde kripto piyasasında meydana gelebilecek gelişmelerdeki ivmelenme ve sonuçlarının kaçınılmaz olması bekleniyor. Tercihen bilinçlendirilmesi amaçlanan gençlerimiz için alternatif bir yol olarak karşımıza çıkacak olan bu piyasada ülke genelinde ve kripto alanında büyük gelişmeler yaşanması söz konusu olacak. Hem geleceğin bilinçli gençleri için hem de Türkiye için atılmış bu büyük adımların daha başlangıç olduğu, devamı geleceği de bildirilmiştir.

Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.