Taksim’de travestiler sokağına giren göçmenler, kendilerini eve almaları için slogan attı!

Yer: Taksim. “Travestiler sokağı” olarak bilinen yerde toplanan Afgan, Suriyeli ve Pakistanlı göçmenlerden oluşan yüzlerce kişilik grup, travestilerin kendilerini evlerine alması için slogan attılar.

travestiler sokağı

Video aşağıda – İstanbul’da Ramazan bayramının birinci gününde çekilen görüntüler sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girerken yeni görüntüler ortaya çıktı.

Beyoğlu Taksim’deki Demirören AVM’nin arka sokaklarındaki “Travestiler sokağı” olarak bilinen bölgede görüntüler dikkat çekti.


Bayram dolayısıyla çalıştıkları yerlerin tatile girmesinden faydalanan yabancı uyruklu yüzlerce kişi, Küçük Bayram sokağında, travestilerin cama çıkması ve kendilerini eve alması için tezahüratlar yaptı.

Kalabalığın büyük çoğunluğunu, Afganistan ve Pakistan’dan yurda kaçak olarak giren kişilerin oluşturduğu görüldü.

Bina önünde toplanan yüzlerce yabancı uyruklu şahsın tezahüratları ve alkışları, bir Türk vatandaşı tarafından saniye saniye böyle kaydedildi:

Esnaf: Dükkanımızı açmaya korkuyoruz


Bölgedeki esnaflar yaşananlara tepki gösterdi. Bayramla birlikte bölgeye çok sayıda yabancı uyruklu kişinin geldiğini belirten bir esnaf, “Burada adı konmamış bir işgali yaşıyoruz. Bu gördüğünüz manzara çok acınası bir tablodur. Burada böyle bir sokağın bulunması bile başlı başına bir konuyken, bu sokağın bu kadar ilgi görmesi, sıralar oluşması ve neredeyse yüzde 100’ünü yabancı uyrukluların oluşturması içimizi acıtıyor. Yetkililerden bir an önce bu sokağın temizlenmesini istiyoruz. Ne huzurumuz kaldı ne de iş yapabiliyoruz. Kimin gelip gittiği belli değil. İnanın dükkanımı açmaya korkuyorum” dedi. (Kaynak: Aykırı)

İstanbul Fatih’ten görüntüler paylaştı: Şehri Suriyelilere bırakmak üzereyiz