3600 Ek Gösterge Sonrası Sağlık Çalışanları İkramiyesi

3600 Ek göstergesinin detayları ortaya çıktıkça maaşlara ve ikramiyelere olan etkileri açıklanıyor. Gazete manşetleri 3600 ek göstergesi tablosunu kamuoyu ile paylaşmaktadır.

3600 ek gösterge

Canlı TV izle yayınlarında da ek gösterge yakından takip edilirken sağlık çalışanlarının ikramiyelerinde iyileştirmeler merak konusu.

Ebelerin İkramiyesi

Ebelerin ikramiyesi 2022 yılında hemşirelerin ikramiyesi ile aynı seviyededir. Hizmeti süresi ve eğitim durumu ebelerin emeklilik ikramiyesini belirleyen kriterlerden biridir. Lise mezunu olan bir ebelerin ikramiyesi 142. Binden başlamaktadır. 35 yıllık hizmet veren bir hemşire için ise emeklilik ikramiyesi 228 binden başlıyor.

3600 ek göstergesinin yürürlüğe girmesiyle ikramiye oranı 2022 yılı içerisinde 205 bin liradan başlayacaktır. En yüksek ebe ikramiye maaşı ise 287 bin 150 bin lira seviyesine çekilecektir.

Sağlık Teknisyeni Emekli İkramiyeleri

Sağlık teknisyenlerinin emekli ikramiyeleri hemşire ebe ve yardımcıları ile benzer seviyedir. 2022 yılı lise mezunu için sağlık teknisyeni için 142 bin liradan başlıyor. 35 yıl boyunca çalışan teknisyen ise şu anda 228 bin TL ikramiye alırken düzenlemeden sonra 287 bin civarında ikramiye alması beklenmektedir.

Diğer Sağlık Çalışanları İkramiyeleri

Fizyoterapistler için belirlenen emeklilik ikramiyeleri de diğer çalışanlar ile aynı tutulmuştur. Psikolog emeklileri için belirlenen miktar günümüzde 205 bin lirayken 3600 ek göstergesinden sonra 287 bin 150 Türk lirası alması bekleniyor. Eczacı emeklisi için ise en üst ikramiye miktarı 290 bin TL olacaktır. Uzman doktor ve diş hekimi emekli ikramiyesi için çalışma süresine göre değişir. Doktorların emeklilik ikramiyesi en düşük 230 bin Türk lirası olurken 350 bin TL en yüksek ikramiye olmaktadır.

3600 ek göstergesi personel sağlık çalışanlarının tamamının ikramiyesine 40-50 bin TL civarında artış getirecek. En düşük artış 44. 500 TL olurken en yüksek artış ise 50.150 TL olarak hayata geçirilecektir.

Diğer memurlar içinde benzer bir oranda artış söz konusu. Lisans mezunu olan devlet memuru çalışanlarına daha yüksek miktara emekli ikramiyesi verilmesine devam ediliyor. Maaşlara da %25 oranında zam yapılması bekleniyor. Polis maaşları ise %22 artacak.

İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.