Çeşme beach’leri Bodrum’la yarışıyor: 500 lira giriş ücreti, 500 lira yeme-içme zorunluluğu

Çeşme beachleri Bodrum’la yarışıyor: Giriş ücreti için 500 lira alınıyor, 500 liralık da yeme-içme zorunluluğu var!

Çeşme beachleri

Fiyatlarda Bodrum’la yarışan Çeşme’deki bazı beachler giriş ücreti için 500 TL alınırken, 500 TL de yeme-içme zorunluluğu getiriliyor. 100 lira de otopark parası alan popüler beach’lerde en ucuz sokak lezzeti olarak bilinen kokoreç de 195 lira civarında.

Takvim’de yer alan habere göre, Bodrum’un 195 TL’lik lahmacunu gündemdeki yerini korurken Türkbükü‘ndeki popüler beach’lerde deniz keyfi yapmanın bedelinin de bu yıl en az 1.500 lira olması dikkati çekiyor.


Buna benzer bir haber de yine sosyete ve magazin dünyasının gözde adresi Çeşme‘den geldi. Çeşme’nin popüler beach’lerinde giriş ücreti 500 lira. Bu fiyata sadece şezlong ile havlu hizmeti sunan mekanlar, içeride de en az 500 lira harcanmasını şart koşuyor.

Bununla da kalmayan işletmeciler, plajların arka kısmındaki toprak alana araç park edilmesi için de tam 100 TL ücreti zorunlu kılıyor.

Hal böyle olunca Çeşme’de deniz keyfi yapmanın bedeli en az 1.100 TL’ye mal oluyor.


Bu mekânlarda fiyatlar da cep yakıyor. En ucuz sokak lezzeti olarak bilinen kokoreç, Çeşme’deki mekanlarda sosyetiklere 195 TL’den servis ediliyor. Aynı mekanlarda bir top dondurma 50 TL, 0.75 cl su 70 TL, hamburger 180 TL ve bir fincan kahve 50 TL’den müşteriye sunuluyor.

Mavi yolculuk tatili: Tekne ve yat kiralarken dikkat!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.