Trabzon’da Atatürk baskılı Türk bayrağına saldırı

Trabzon’da sokakta yürüyen iki şahıs, üzerinde Atatürk bulunan Türk bayrağını indirip, yere attı. O anlar güvenlik kameralarına böyle yansıdı.

Trabzon

Video aşağıda – Trabzon’da bir işyerinin önüne asılan üzerine Atatürk olan Türk bayrağı bulunduğu yerden sökülerek yere atıldı. Mağaza sahiplerinin güvenlik kameralarını incelemesiyle, bayrağın 2 şahıs tarafından bilinçli bir şekilde indirilip yere atıldığı görülüyor.

Trabzon’da Atatürklü Türk bayrağına saldırı düzenlendi. Kunduracılar Çarşısı Cevdet Akçay Sokak’ta yaşanan olayda, Türk bayrağının yerde bulan esnaf konuyu araştırdı.


Güvenlik kamerası görüntüleri incelendiğinde, bayrağa açık bir saldırı düzenlendiği ortaya çıktı.

Mağazanın önünde asılı bulunan Atatürk baskılı Türk bayrağının, yoldan geçen 2 şahsın yerinden sökülüp, yere fırlatıldığı görülüyor.

Konuyu resmi mercilere taşıyan dükkan sahipleri, polisin şahısları yakalamasını talep ederken, yaşananlara isyan etti.

Aykırı‘ya konuşan bir esnaf, “Bunu kabul edebilmemiz mümkün değil. Bu bayrak hepimizin. Burası Trabzon, böyle şeylere müsaade edemeyiz. Yetkililer derhal bu şahısları yakalayıp gerekli işlemleri başlatmalı” ifadelerin kullandı.

BAYRAĞA SALDIRAN ŞAHIS TUTUKLANDI

Bayrağı atan V.E. isimli şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TRABZON EMNİYETİ BÖYLE AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Konuyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan Trabzon Emniyet Müdürlüğü, şahısların yakalandığı ve soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.


İşte o açıklama:

“17.06.2022  gunu saat  22.30 sularında Kemerkaya Mahallesi Cevdet
Akçay Sokak üzerinde meydana gelen Atatürklü Türk bayrağına saldırı konusu ile ilgili olarak adli makamlardan alınan talimata istinaden yapılan araştırmalarda:

Türk bayrağına zarar verenlerin V.E. ile yanında A.S. isimli şahıslar olduğu tespit edilmişti.

Şahıslar, ekiplerimizin araştırmaları sonucu yakalanmıştır.

Bahse konu olan şahıslar hakkında Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ve devletin egemenlik alametlerini aşağılama suçlarında adli tahkikat başlatılmıştır. ”

BAYRAK YERİNE BÖYLE ASILDI

trabzon atatürk

Trabzon’da bayrakları yere atılan esnaf alkışlar eşliğinde bayrağı böyle yerine astı.

DAHA ÖNCE SAMSUN’DA DA ATATÜRK HEYKELİNE SALDIRI GİRİŞİMİ OLMUŞTU


Samsun’daki Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasına atıf yapan tarihi heykel çelik halatlarla sökülmek istenmiş ancak başarılı olunamamıştı. Olayın duyulmasının ardından vatandaşlar bir süre heykelin çevresinde nöbet tutmuş, taraftar grupları meşaleler yakarak gece boyu heykelin başında beklemişlerdi.

Ayşe Begüm Onbaşı: Madalyam Türk halkına armağan olsun