Ayşe Begüm Onbaşı: Madalyam Türk halkına armağan olsun

Türkiye Cimnastik Federasyonu, Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda Milli sporcu Ayşe Begüm Onbaşı’nın dünya ikinciliği getiren serisini paylaştı.

Ayşe Begüm Onbaşı

Video aşağıda – Türkiye Cimnastik Federasyonu, Portekiz’in Guimaraes şehrinde  düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası tek kadınlar finalinde Ayşe Begüm Onbaşı’nın gümüş madalya kazandığını açıkladı.

Onbaşı, aldığı 20 bin 350 puanla dünya ikincisi oldu.


“MADALYAM TÜRK HALKINA ARMAĞAN OLSUN”

Üst üste ikinci dünya şampiyonasından da madalyayla dönen Red Bull sporcusu Onbaşı, “Çok çalıştık ve emeklerimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum. Madalyam Türk halkına armağan olsun.” ifadelerini kullandı.

Gençlerde daha önce Dünya ve Avrupa Şampiyonası’nda elde ettiği madalyalardan sonra geçen yıl büyüklerde Azerbaycan’da ilk kez katıldığı 16’ncı Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonası’nda topladığı 21.850 puanla kariyerinin ilk büyükler dünya şampiyonluğuna ulaşan 21 yaşındaki Onbaşı, bu kez gümüş madalyayı boynuna taktı.


Portekiz’in Guimaraes kentindeki 17’nci Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda podyuma çıkan Onbaşı, finalde elde ettiği 20.350 puanla dünya ikincisi oldu. Ayşe Begüm, cimnastikte büyüklerde dünya şampiyonalarında üst üste iki kez madalya alan ilk sporcumuz olarak da tarihe geçti.

Burçların kontrol edemediği o derin duygular!