AKP’li Başkan Trabzon’da Arap turistlere gül dağıttı

Trabzon’da AKP Ortahisar İlçe Başkanı Selaattin Çebi, kent meydanında Arap turistlere gül dağıttı. Çebi, Arapça tabelalara gelen tepkiler için “Turistlere karşı algı operasyonu yapıldığını görüyoruz. Algı operasyonu Trabzon özelinde belki ama temel hedef Türkiye’dir” dedi.

Arap turistlere gül

Video aşağıda – Çebi, Arap turistlere herhangi bir ihtiyaçları ve eksiklikleri olup olmadığını sordu.

“Şehrimizde sizi görmekten çok memnun oluyoruz”

61medya’nın haberine göre Çebi, şu ifadeleri kullandı:


“Turistleri şehrimizde görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Bizim için veli nimet. Bölgemizin ekonomisine büyük katkıları var. Turizm sektörüne, istihdama ciddi katkıları var. Pandemi döneminde bir ara verilmişti. Tekrar özellikle Suudi Arabistan’dan, Ortadoğu’dan gelen turistleri şehrimizde görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz.

Zaman zaman sosyal medyada, değişik basın organlarında algı operasyonlarının yapıldığını görmekteyiz. Bunlar Türkiye’ye, bu topraklara düşmanlıktır. Türkiye’ye birçok ülkeden turist geliyor. Ortadoğu ülkelerinden, Suudi Arabistan’dan, Katar’dan, BAE’den, Kuveyt’ten gelen turistlere karşı algı operasyonu yapıldığını görüyoruz.


Algı operasyonu Trabzon özelinde belki ama temel hedef Türkiye’dir. Türkiye’nin ekonomisi çökertilsin de, ‘Türkiye ekonomisine zarar verelim de nasıl verelim’ onun algısını oluşturmaktalar. Bundan yapmış oldukları değişik operasyonları tam turizm sezonunun canlı, esnafımızın çok çok hareketli olduğu dönemlerde başlatmış olduklarını görmekten üzüntü duymaktayız. Bu algı operasyonlarını başlatanlara, şehrim adına, ilçem adına kınıyorum. Şehrimizin can damarıdır turizm.

Farklı farklı söylemler içine giriyorlar. Bunlar yakışıksız şeyler. Arapça tabelalar, levhalar falan… Bugün Türkiye’nin birçok yerinde İngilizce, başka dillerde tabela, levhalar var. Dünya küçük bir köy. Herkes her istediği ülkeye kolaylıkla ulaşabiliyor. Baktığımızda Ortadoğu’da bu coğrafyada hakim bir ülke, liderlik yapan bir ülke Sayın Cumhurbaşkanlığımızın önderliğinde dış politikada attığımız adımlar… Türkiye pandemide çöker mi, pandemi sonrası yaşanan fiyat artışlarında Türkiye çöker mi? Seçimle iş başına gelemeyenlerin farklı hesaplar içinde olduğunu görüyoruz. Şimdi de tam turizm sezonu canlanmışken, Türkiye’ye turist gelmesin, turizm geliri gelmesin, dış kaynaklı bir operasyon, algı başlattıklarını görüyoruz. Özellikle başını Trabzon çekiyor. Kim nereye çekerse çeksin. Sermayenin yeşili, siyahı olmaz. Ülkemin menfaati nerdeyse ben oradayım. Onların nereye çektiklerini görüyoruz. Türkiye IMF kapılarında sürünsün. Ama turist gelmesin. Türkiye’de esnaf  ayakta durmasın. Bunları vatandaşa havale ediyorum. Bunlar şehrime yapılmış ihanet projesidir.”


İşte o görüntüler:

Trabzon Uzungöl tanınmaz halde: Arap restoranları, Arapça levhalar!