AKP’li Başkan Trabzon’da Arap turistlere gül dağıttı

Trabzon’da AKP Ortahisar İlçe Başkanı Selaattin Çebi, kent meydanında Arap turistlere gül dağıttı. Çebi, Arapça tabelalara gelen tepkiler için “Turistlere karşı algı operasyonu yapıldığını görüyoruz. Algı operasyonu Trabzon özelinde belki ama temel hedef Türkiye’dir” dedi.

Arap turistlere gül

Video aşağıda – Çebi, Arap turistlere herhangi bir ihtiyaçları ve eksiklikleri olup olmadığını sordu.

“Şehrimizde sizi görmekten çok memnun oluyoruz”

61medya’nın haberine göre Çebi, şu ifadeleri kullandı:


“Turistleri şehrimizde görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Bizim için veli nimet. Bölgemizin ekonomisine büyük katkıları var. Turizm sektörüne, istihdama ciddi katkıları var. Pandemi döneminde bir ara verilmişti. Tekrar özellikle Suudi Arabistan’dan, Ortadoğu’dan gelen turistleri şehrimizde görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz.

Zaman zaman sosyal medyada, değişik basın organlarında algı operasyonlarının yapıldığını görmekteyiz. Bunlar Türkiye’ye, bu topraklara düşmanlıktır. Türkiye’ye birçok ülkeden turist geliyor. Ortadoğu ülkelerinden, Suudi Arabistan’dan, Katar’dan, BAE’den, Kuveyt’ten gelen turistlere karşı algı operasyonu yapıldığını görüyoruz.


Algı operasyonu Trabzon özelinde belki ama temel hedef Türkiye’dir. Türkiye’nin ekonomisi çökertilsin de, ‘Türkiye ekonomisine zarar verelim de nasıl verelim’ onun algısını oluşturmaktalar. Bundan yapmış oldukları değişik operasyonları tam turizm sezonunun canlı, esnafımızın çok çok hareketli olduğu dönemlerde başlatmış olduklarını görmekten üzüntü duymaktayız. Bu algı operasyonlarını başlatanlara, şehrim adına, ilçem adına kınıyorum. Şehrimizin can damarıdır turizm.

Farklı farklı söylemler içine giriyorlar. Bunlar yakışıksız şeyler. Arapça tabelalar, levhalar falan… Bugün Türkiye’nin birçok yerinde İngilizce, başka dillerde tabela, levhalar var. Dünya küçük bir köy. Herkes her istediği ülkeye kolaylıkla ulaşabiliyor. Baktığımızda Ortadoğu’da bu coğrafyada hakim bir ülke, liderlik yapan bir ülke Sayın Cumhurbaşkanlığımızın önderliğinde dış politikada attığımız adımlar… Türkiye pandemide çöker mi, pandemi sonrası yaşanan fiyat artışlarında Türkiye çöker mi? Seçimle iş başına gelemeyenlerin farklı hesaplar içinde olduğunu görüyoruz. Şimdi de tam turizm sezonu canlanmışken, Türkiye’ye turist gelmesin, turizm geliri gelmesin, dış kaynaklı bir operasyon, algı başlattıklarını görüyoruz. Özellikle başını Trabzon çekiyor. Kim nereye çekerse çeksin. Sermayenin yeşili, siyahı olmaz. Ülkemin menfaati nerdeyse ben oradayım. Onların nereye çektiklerini görüyoruz. Türkiye IMF kapılarında sürünsün. Ama turist gelmesin. Türkiye’de esnaf  ayakta durmasın. Bunları vatandaşa havale ediyorum. Bunlar şehrime yapılmış ihanet projesidir.”


İşte o görüntüler:

Trabzon Uzungöl tanınmaz halde: Arap restoranları, Arapça levhalar!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.