Marmaris sahilindeki köpekbalığı, süngerli yer silme paspası ile etkisiz hale getirildi

Marmaris sahilinde çekilen görüntülerde bir köpekbalığının plajdaki insanların arasına daldığı görüldü. Fakat görüntüyü ilginç kılan asıl nokta, köpek balığından kaçılmaması ve aksine köpek balığına saldırılmasıydı.

Marmaris köpekbalığı

Video aşağıda – Marmaris sahilindeki köpekbalığı, süngerli yer silme paspası ile etkisiz hale getirildi

Özellikle okyanus kıyılarına kurulan plajlarda insan hayatını tehlikeye atan bir canlı olarak bilinen köpek balıkları, bugüne kadar sahillerde yüzlerce kişinin canına mâl oldu.


Her yıl onlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olan köpek balıklarının bugün Marmaris sahilinde görüldüğü aktarıldı. Fakat köpekbalığı olduğu söylenen balığı gören vatandaşlar, yapılması gerekenin tam aksine denizde kalarak balığa karşı mücadele etti.

Bir vatandaş tarafından çekilen ve servis edilen görüntülerde plajdaki vatandaşların köpek balığına yer silme paspası ile vurduğu görüldü. Köpek balığını gören vatandaşlar, denizde oldukları yerde kalmaya devam etti. Hatta elinde sopayı taşıyan vatandaşın köpek balığına doğru ilerlediği görüldü.

Videoda görülen köpek balığı ufak boyutlarda olsa da bir saldırı sonucunda ciddi bir yaralanma sonucunda ölüme neden olabilirdi. Köpek balıklarıyla karşılaşma durumunda panik yapılmaması ve suyu sıçratmayla kaçırma gibi hareketlerde bulunulmaması tavsiye edilse de yine videoda bu tavsiyelere uyulmadığı görülüyor.


Vatandaşın çekpas ile köpek balığı kovaladığı o anlar:

Astroloji: 4 – 10 Temmuz haftalık burç yorumları


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.