Marmaris sahilindeki köpekbalığı, süngerli yer silme paspası ile etkisiz hale getirildi

Marmaris sahilinde çekilen görüntülerde bir köpekbalığının plajdaki insanların arasına daldığı görüldü. Fakat görüntüyü ilginç kılan asıl nokta, köpek balığından kaçılmaması ve aksine köpek balığına saldırılmasıydı.

Marmaris köpekbalığı

Video aşağıda – Marmaris sahilindeki köpekbalığı, süngerli yer silme paspası ile etkisiz hale getirildi

Özellikle okyanus kıyılarına kurulan plajlarda insan hayatını tehlikeye atan bir canlı olarak bilinen köpek balıkları, bugüne kadar sahillerde yüzlerce kişinin canına mâl oldu.


Her yıl onlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olan köpek balıklarının bugün Marmaris sahilinde görüldüğü aktarıldı. Fakat köpekbalığı olduğu söylenen balığı gören vatandaşlar, yapılması gerekenin tam aksine denizde kalarak balığa karşı mücadele etti.

Bir vatandaş tarafından çekilen ve servis edilen görüntülerde plajdaki vatandaşların köpek balığına yer silme paspası ile vurduğu görüldü. Köpek balığını gören vatandaşlar, denizde oldukları yerde kalmaya devam etti. Hatta elinde sopayı taşıyan vatandaşın köpek balığına doğru ilerlediği görüldü.

Videoda görülen köpek balığı ufak boyutlarda olsa da bir saldırı sonucunda ciddi bir yaralanma sonucunda ölüme neden olabilirdi. Köpek balıklarıyla karşılaşma durumunda panik yapılmaması ve suyu sıçratmayla kaçırma gibi hareketlerde bulunulmaması tavsiye edilse de yine videoda bu tavsiyelere uyulmadığı görülüyor.


Vatandaşın çekpas ile köpek balığı kovaladığı o anlar:

Astroloji: 4 – 10 Temmuz haftalık burç yorumları