Afgan göçmenler Marmaris’e kadar geldi, TIR kasasından 68 kaçak çıktı!

Yasa dışı yollarla Türkiye’ye giren 68 Afgan kaçak, TIR kasasında Muğla Marmaris’e kadar geldi. Gece saatlerinde tırın kasasından inen kaçaklar, vatandaşlar tarafından böyle görüntülendi.

Afgan

Video aşağıda – Türkiye’ye yönelik göç hareketleri devam ediyor. Yasa dışı yollarla yurda giren onlarca kaçak, tır kasasında Muğla’nın Marmaris ilçesine kadar geldi.

Marmaris ilçesi Siteler Mahallesi’nde, gece saatlerinde bir tırın kasasından onlarca Kaçak indi. Olayı gören vatandaşlar hemen polise haber verdi.


Bölgeye gelen çok sayıda polis ekibi, tırın kasasından inen 68 kaçağı ve tır şoförünü yakaladı.

İSTANBUL’DAN GELMİŞLER

Polis ekipleri, sözkonusu tırın önceki akşam İstanbul’dan yola çıktığını ve Marmaris’e geldiğini tespit etti. 68 Afgan kaçağın yasa dışı yollar ile yurtdışına çıkmayı planladıkları belirlendi.

68 Afgan kaçağın Emniyet’teki işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi’ne sevk edileceği öğrenildi.

Bu Marmaris’te görüntülenen ilk kaçak göçmenler değil. Yine Ağustos ayında Avrupa yerine Marmaris’in ortasına bırakılan kaçak göçmenlerin görüntüleri şoke etmişti. Çoğu Suriye ve Filistin uyruklu onlarca kaçak göçmen Avrupa diye Marmaris’te indirilmiş… Marmaris’in Siteler semti turistik oteller bölgesinde çil yavrusu gibi oradan oraya koşan göçmenler vatandaşlar tarafından görüntülenmişti.


İşte o görüntüler:

Avrupa yerine Marmaris’in ortasına bırakılan kaçak göçmenler


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.