Afgan göçmenler Marmaris’e kadar geldi, TIR kasasından 68 kaçak çıktı!

Yasa dışı yollarla Türkiye’ye giren 68 Afgan kaçak, TIR kasasında Muğla Marmaris’e kadar geldi. Gece saatlerinde tırın kasasından inen kaçaklar, vatandaşlar tarafından böyle görüntülendi.

Afgan

Video aşağıda – Türkiye’ye yönelik göç hareketleri devam ediyor. Yasa dışı yollarla yurda giren onlarca kaçak, tır kasasında Muğla’nın Marmaris ilçesine kadar geldi.

Marmaris ilçesi Siteler Mahallesi’nde, gece saatlerinde bir tırın kasasından onlarca Kaçak indi. Olayı gören vatandaşlar hemen polise haber verdi.


Bölgeye gelen çok sayıda polis ekibi, tırın kasasından inen 68 kaçağı ve tır şoförünü yakaladı.

İSTANBUL’DAN GELMİŞLER

Polis ekipleri, sözkonusu tırın önceki akşam İstanbul’dan yola çıktığını ve Marmaris’e geldiğini tespit etti. 68 Afgan kaçağın yasa dışı yollar ile yurtdışına çıkmayı planladıkları belirlendi.

68 Afgan kaçağın Emniyet’teki işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi’ne sevk edileceği öğrenildi.

Bu Marmaris’te görüntülenen ilk kaçak göçmenler değil. Yine Ağustos ayında Avrupa yerine Marmaris’in ortasına bırakılan kaçak göçmenlerin görüntüleri şoke etmişti. Çoğu Suriye ve Filistin uyruklu onlarca kaçak göçmen Avrupa diye Marmaris’te indirilmiş… Marmaris’in Siteler semti turistik oteller bölgesinde çil yavrusu gibi oradan oraya koşan göçmenler vatandaşlar tarafından görüntülenmişti.


İşte o görüntüler:

Avrupa yerine Marmaris’in ortasına bırakılan kaçak göçmenler