Avrupa yerine Marmaris’in ortasına bırakılan kaçak göçmenler

Avrupa yerine Marmaris’in ortasına bırakılan kaçak göçmenlerin görüntüleri şoke etti! Çoğu Suriye ve Filistin uyruklu onlarca kaçak göçmen Avrupa diye Marmaris’te indirildi… Çil yavrusu gibi oradan oraya koşan göçmenler vatandaşlar tarafından görüntülendi.

göçmenler marmaris

Kaçak göçmenler Marmaris’in ortasına böyle bırakıldı!

Video aşağıda – Türkiye son yıllarda başta Suriye, Afganistan ve Pakistan olmak üzere çok sayıda ülkeden kaçak göçmenlerin merkezi oldu. Daha çok doğu ve güneydoğu sınırlarımızdan yurda girip batı illerimizden Avrupa’ya geçmeyi planlayan göçmenlere her gün yenileri ekleniyor. Son görüntü Muğla’dan geldi…


Avrupa hayaliyle yola çıkan bir grup kaçak göçmen dün saat 19.00 sıralarında Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Siteler Mahallesi’nde brandayla örtülü kamyonetin kasasından indirilerek çeşitli yönlere dağıldı. Göçmenlerin çil yavrusu gibi dağılması vatandaşlar tarafından anbean görüntülendi.

Kaçak göçmenlerin 3’ü kadın, 5’i çocuk

Vatandaşlardan gelen ihbarı değerlendiren polis ekipleri, güvenlik kameralarını tarayarak kaçakların bazılarını tespit etti ve 24 düzensiz göçmeni yakaladı. Yakalanan kaçak göçmenlerin Suriye ve Filistin uyruklu, üçü kadın, beşi çocuk, 16’sı erkek olduğu öğrenildi.


Plakası belirlenen kamyonetin bulunduğu yer de tespit edilerek durduruldu. Aracın sahibi ve sürücüsü olan R.K. (23) ile ona yardım eden Omar S.M.Y. (26) “insan kaçakçılığı” suçlamasıyla gözaltına alındı. (Kaynak: MUSTAFA SARIİPEK/SÖZCÜ)

TOKİ kurasından Suriyeliler çıktı!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.