Adnan Menderes Havalimanı’nda aprona düşen Beyza Taşkıran’ın son sözleri ortaya çıktı!

İntihar değil, ihmal mi? Adnan Menderes Havalimanı’nda körükten aprona düşen Beyza Taşkıran’ın son sözleri ortaya çıktı!

beyza taşkıran

Antalya’dan İzmir’e gelen bilişim firmasının pazarlama müdürü 32 yaşındaki Beyza Taşkıran, 11 Aralık’ta dönüş için uçağa binme hazırlığı yaparken 14 metre yükseklikteki aprondan aşağı düştü. Olay yerinde yaşamını yitiren Taşkıran’ın son sözleri ortaya çıktı.

Körükten aprona atladığı iddia edilmişti

İş için Antalya’dan İzmir’e gelen bilişim firmasının pazarlama müdürü Beyza Taşkıran’ın, 11 Aralık’ta dönüş için geldiği Adnan Menderes Havalimanı’nda uçağa binme hazırlığı yaparken bir anda aprondan atladığı iddia edilmişti.


Uçağa bağlı körükteki boşluktan 14 metreden beton zemine düşen Beyza Taşkıran, olay yerinde hayatını kaybetti.

Düşmeden önce Beyza Taşkıran’ın telefonla görüştüğü tespit edildi

Polis ekipleri, aprondan düşmeden önce Taşkıran’ın telefonla görüştüğünü tespit etti. Ekipler, saat 22.02 sıralarında 32 yaşındaki kadının kiminle görüştüğünün tespiti için cep telefonuna el koydu. Bu kişinin de ifadesine başvurulacağı öğrenilirken, soruşturma sonunda Taşkıran’ın kesin ölüm nedeni belli olacak.


Son sözleri: Anne bana yemek ayırdınız mı?

Beyza Taşkıran’ın havalimanındayken annesi Canan G.ile yaptığı telefon konuşmasındaki son sözleri de ortaya çıktı. Genç kadının annesi Canan G.’ye, “Anne bana yemek ayırdınız mı? Antalya’ya aç geliyorum” dediği öğrenildi.

“Hayalleri vardı, yurt dışına gidecekti”

Sabah’ın haberine göre Beyza’nın ölümünün ardından anne Canan G. ve kız kardeşleri başta olmak üzere sevenleri yasa boğuldu. Yakınları, “Beyza işinde çok başarılıydı. İzmir’deki turizm fuarında yaptığı sunumdan sonra İzmir Valisi bile yanına gelip tebrik etmiş. İsviçre tatilinden yeni gelmişti. İngilizcesi çok iyiydi. Firması onu yurt dışına gönderecekti. Hayalleri vardı. Her genç kız gibi evlenmek ve yuva kurmak istiyordu. Sokak hayvanlarını ameliyat ettirir ve iyileştirirdi. Sokak hayvanları için kampanyalar düzenlerdi. Annesine ve kız kardeşlerine çok düşkündü. 32 yaşında hayat dolu bir insandı. Beyza dans geçmişi olan, hayat dolu başarılı, gelecek planları olan sevgi dolu biriydi. Turizm fuarında halk oyunları ekibiyle harmandalı bile oynamış” ifadelerini kullandı.

“Son konuşma yaptığı kişiyi biz de bilmiyoruz”


Beyza’nın yaşamını yitirmeden önce cep telefonuyla konuştuğu son kişinin kim olduğunu bilmediklerini anlatan yakınları, “Biz olayda havalimanının bir ihmali olabileceğini düşünüyoruz. İntihar ettiğini düşünmüyoruz. Bu olayın sorumlusu kimse bulunsun istiyoruz. Olay günü saat 21.00 sıralarında “Anne bana yemek ayırdınız mı? Antalya’ya aç geliyorum” diyen bir insan intihar etmez” dedi. (Cumhuriyet)

THY 2600 kabin memuru ve 1200 pilot alacak