Sokak hayvanları yararına sergi: 4. Pati Fotoğraf Projesi

2018 yılında bir grup hayvan sever fotoğrafçının bir araya gelmesiyle kurulmuş olan Pati Fotoğraf Projesi’nin dördüncü sergisi bu yıl sanata verdiği destekle ön planda olan Barın Han’ın ev sahipliğinde gerçekleşiyor.

Vivi Arditi
Fotoğraf: Vivi Arditi

Sokak hayvanları yararına sergi: 4. Pati Fotoğraf Projesi

Gönüllülük esasıyla çalışan ve projede yer alan fotoğrafçılar; bir yıl boyunca barınaklar, çiftlikler, merkezler, evler, stüdyo ve sokaklarda fotoğraf çektiler. Bu fotoğraflar ile 2023 takvimi ve sergi hazırlandı.


Amacı, fotoğraf sanatı aracılığıyla sokakta yaşamak zorunda olan can dostlarımızın; barınma, beslenme ve tedavilerine katkı sağlamaktır. Bu amaçla eser ve takvim satışından elde edilecek tüm gelir, gönüllü dernek ve kuruluşlara bağışlanacak.

Tania Sisa danışmanılığında gerçekleşen sergide yer alan fotoğrafçılar:

Vivi Arditi, Hayri Bali, Sennur Çevik Onan, Alain Danon, Nur Gürel, Deniz Horada, Şila Horoz, Amir İstiroti, Aliye Rahşan Karabetça, Hilal Konuşkaner, Berna Kuleli, Daçya Lisan Güloğlu, Suzan Maçoro, Alberto Modiano, Sibel Razzon, Eliz Reyna, Orit Rumi, Tania Sisa, Bige Baykoca Süslü ve Mehmet Tuncer.

4. pati fotoğraf

Sokak hayvanları yararına yapılacak 4. Pati Fotoğraf Sergisi, 24 Aralık 2022 saat 16:00 da yapacağı açılışla izleyicileri ile buluşup, 20 Ocak 2023 tarihine kadar ziyarete açık olacaktır.


Projenin çalışmaları ve ekibi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz patifotografprojesi.com web sitesini ve Instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.

Aliye Rahşan Karabetça
Fotoğraf: Aliye Rahşan Karabetça
Hilal Konuşkaner
Fotoğraf: Hilal Konuşkaner
Sennur Çevik Onan
Fotoğraf: Sennur Çevik Onan
Deniz Horada
Fotoğraf: Deniz Horada
Berna Kuleli
Fotoğraf: Berna Kuleli
Daçya Lisan Güloğlu
Fotoğraf: Daçya Lisan Güloğlu
Alain Danon
Fotoğraf: Alain Danon

Fotoğraf sergisi bilgileri:

  • Adres: Barın Han – Binbirdirek Mah. Boyacı Ahmet Sok. No:4 Çemberlitaş /İstanbul
  • Açılış: 24 Aralık 2022, Cumartesi 16:00
  • Son tarih: 20 Ocak 2023

Katılımcı tiyatro ve armağan ekonomisinin birleştiği oyun: ZENHAR


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.