Sokak hayvanları yararına sergi: 4. Pati Fotoğraf Projesi

2018 yılında bir grup hayvan sever fotoğrafçının bir araya gelmesiyle kurulmuş olan Pati Fotoğraf Projesi’nin dördüncü sergisi bu yıl sanata verdiği destekle ön planda olan Barın Han’ın ev sahipliğinde gerçekleşiyor.

Vivi Arditi
Fotoğraf: Vivi Arditi

Sokak hayvanları yararına sergi: 4. Pati Fotoğraf Projesi

Gönüllülük esasıyla çalışan ve projede yer alan fotoğrafçılar; bir yıl boyunca barınaklar, çiftlikler, merkezler, evler, stüdyo ve sokaklarda fotoğraf çektiler. Bu fotoğraflar ile 2023 takvimi ve sergi hazırlandı.


Amacı, fotoğraf sanatı aracılığıyla sokakta yaşamak zorunda olan can dostlarımızın; barınma, beslenme ve tedavilerine katkı sağlamaktır. Bu amaçla eser ve takvim satışından elde edilecek tüm gelir, gönüllü dernek ve kuruluşlara bağışlanacak.

Tania Sisa danışmanılığında gerçekleşen sergide yer alan fotoğrafçılar:

Vivi Arditi, Hayri Bali, Sennur Çevik Onan, Alain Danon, Nur Gürel, Deniz Horada, Şila Horoz, Amir İstiroti, Aliye Rahşan Karabetça, Hilal Konuşkaner, Berna Kuleli, Daçya Lisan Güloğlu, Suzan Maçoro, Alberto Modiano, Sibel Razzon, Eliz Reyna, Orit Rumi, Tania Sisa, Bige Baykoca Süslü ve Mehmet Tuncer.

4. pati fotoğraf

Sokak hayvanları yararına yapılacak 4. Pati Fotoğraf Sergisi, 24 Aralık 2022 saat 16:00 da yapacağı açılışla izleyicileri ile buluşup, 20 Ocak 2023 tarihine kadar ziyarete açık olacaktır.


Projenin çalışmaları ve ekibi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz patifotografprojesi.com web sitesini ve Instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.

Aliye Rahşan Karabetça
Fotoğraf: Aliye Rahşan Karabetça
Hilal Konuşkaner
Fotoğraf: Hilal Konuşkaner
Sennur Çevik Onan
Fotoğraf: Sennur Çevik Onan
Deniz Horada
Fotoğraf: Deniz Horada
Berna Kuleli
Fotoğraf: Berna Kuleli
Daçya Lisan Güloğlu
Fotoğraf: Daçya Lisan Güloğlu
Alain Danon
Fotoğraf: Alain Danon

Fotoğraf sergisi bilgileri:

  • Adres: Barın Han – Binbirdirek Mah. Boyacı Ahmet Sok. No:4 Çemberlitaş /İstanbul
  • Açılış: 24 Aralık 2022, Cumartesi 16:00
  • Son tarih: 20 Ocak 2023

Katılımcı tiyatro ve armağan ekonomisinin birleştiği oyun: ZENHAR