2023’ün en iyi meslekleri belirlendi

Dünyanın en prestijli ekonomi gazetelerinden Bloomberg, 2023’ün en iyi mesleklerini yazdı.

en iyi meslekleri

ABD’de haftalık basılan haber dergisi U.S. News, İşgücü İstatistikleri Bürosu’ndan alınan verileri analiz ederek işleri işe alma talebi, büyüme, ortalama maaş, istihdam oranı, gelecekteki iş beklentileri, stres düzeyi ve iş-yaşam dengesine göre sıraladı.

Meta, Salesforce ve Amazon gibi büyük teknoloji şirketlerinin yaptığı geniş çaplı işten çıkarmalara rağmen 2023 için yüksek talep olan gözde işlerin sıralandığı US News & World Report 2023 listesinde yazılım geliştiriciler zirvede yer aldı.


2023’ün en iyi meslekleri:


Ortalama maaş, iş-yaşam dengesi ve mesleğin geleceği kriterlerine göre belirlendi.

  1. Yazılım geliştiricisi
  2. Pratisyen hemşire
  3. Medikal ve sağlık servisleri müdürü
  4. Asistan hekim
  5. Bilgi güvenliği analisti
  6. Fizik tedavi uzmanı
  7. Finans müdürü
  8. Bilgi işlem müdürü
  9. Web geliştiricisi
  10. Diş hekimi

2022 yılında en fazla açık iş ilanı olan 10 meslek


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.