Buz gibi havada “1 kilo kıyma” kuyruğu!

Vatandaşın alım gücü düştükçe Et ve Süt Kurumu’ndaki kuyruklar uzuyor. 89 liralık kıyma için henüz hava aydınlanmadan kuyruğa giren Ankaralılar “Bir kilo kıyma almak için bu çileyi çekiyoruz” dedi

1 kilo kıyma

Dondurucu soğukta 1 kilo kıyma alabilmek için kuyruk oluştan vatandaşlar çileden çıktı.

Başkent Ankara hemen her sabah, zifiri karanlıkta yoksulluğun dramına tanıklık ediyor. Haftanın 6 günü saat 06.00’da vatandaşlar ucuz et için Et ve Süt Kurumu (ESK) önünde kuyruklar oluşturmaya başlıyor.


Sözcü’de yer alan habere göre; Saat 07.00’de açılan mağazada ilk mücadele numaratörden sıra almak için başlıyor. Numarasını alan soğukta 2 saat daha bekliyor. Saat 09.00’da ise 10’ar kişilik gruplar halinde içeri alınan vatandaşa satış başlıyor. Ancak sırası gelen ve içeri giren de et ürünlerinde kişi başına sadece 1’er kilo alabiliyor, rağbet ucuz kıymaya.

ESK mağazalarında kıyma 89, kasaplarda ise 150 liradan satılıyor. Dana kuşbaşı kasapta 185, ESK’da ise 99 lira. Aradaki fiyat uçurumu nedeniyle ESK’ların önündeki kuyruk da uzuyor.


Dondurucu soğukta 1 kilo et alabilmek için saatlerce bekleyen vatandaşlar “Bizim mücadelemiz 89 liralık kıyma alabilmek için. Bonfile, pirzola, kuşbaşına ulaşmamız mümkün değil, tadını bile unuttuk, karanlıkta sadece bir kilo kıyma alabilmek için saatlerce bekliyoruz” dediler.

Aidata kira gibi zam: Site sakinleri ayaklandı!