Danla Bilic’ten Beyaz TV’nin sorusuna tepki: “Yiyorsa muhatabına sorun”

Beyaz TV muhabirinin “Gayet iyisiniz, bu süreci de gayet hızlı atlatıyorsunuz” şeklinde tuhaf sorusuna Danla Bilic böyle yanıt verdi: “Sorumlulara uzatamayacağınız mikrofonları bize uzatıp ahkam kesmemeyi öğreneceksiniz! Bir tarafınız yiyorsa bu soruları muhatabına sorun.”

danla bilic

Video aşağıda – Kahramanmaraş depreminin yaraları daha sarılmamışken Hatay’da gerçekleşen 6,4 depremi ile yeniden sarsıldık. Bu esnada depremin başından beri AHBAP ve Oğuzhan Uğur’un ekibiyle yardım çalışmalarına katılan Danla Bilic, Beyaz TV muhabirinin tuhaf sorusuyla karşılaştı. Danla’nın verdiği cevap ise kapak niteliğinde oldu.

Kahramanmaraş depreminin üstünden 14 gün geçmişti ki, daha yaralar sarılmadan bugün Hatay’da 6.4 büyüklüğünde yeni bir deprem oldu. Maraş depreminden sonra AHBAP ve Oğuzhan Uğur, fenomenlerle birlikte afet bölgelerine yardım toplamak için kolları sıvamıştı.


Bunlardan bir tanesi de Danla Bilic olmuştu. Bugünkü Hatay depreminin haberi ise Danla’ya bir proje için yemek yediği sırada ulaştı. Ancak Beyaz TV, Danla Bilic’e “gayet iyisiniz, bu süreci de gayet hızlı atlatıyorsunuz” şeklinde tuhaf bir soru sorunca Danla’nın cevabı net oldu.

“Bu saatten sonra hiçbir şey eskisi gibi değil”

Danla Instagram hesabından yaptığı paylaşımda “Bi tarafınız yiyorsa bu soruları muhatabına sorun” şeklinde karşılık verdi.

Danla Bilic, paylaşımına şöyle not düştü:


“Röportajı Beyaz TV yayınlamadan ben yayliyim. Sorumlulara uzatamayacağınız mikrofonu bize uzatıp ahkam kesmemeyi öğreneceksiniz. Sırası değil demem gereken her şeye tam sırası diyorum unutmamak için. Bi tarafınız yiyorsa bu soruları muhatabına sorun. Bir işin ucundan tutmaya çalışan kimseye değil. Bu saatten sonra hiçbir şey eskisi gibi değil. Hele ki en küçüğünden en büyüğüne bizi ayırmaya bölmeye çalışan kimseye hiç değil.

Refik Anadol, Leonardo DiCaprio’nun da katıldığı sergiyle depremzede çocuklar için destek topladı


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.