FOX TV canlı yayınında seslendi: “7 kere deprem olsa da 6’lı masaya oy yok”

Depremin merkez üssündeki vatandaş FOX TV canlı yayınında seslendi: “7 kere deprem olsa da 6’lı masaya oy yok”

7 kere deprem olsa

Fox Haber, Kahramanmaraş’a giderek deprem bölgesindeki durumu canlı yayınlar ile izleyicilere aktarıyor. Fox Haber muhabiri Sevgi Şahin’in bir benzin istasyonunda röportaj gerçekleştirdiği sırada mikrofona uzanan bir vatandaşın sözleri tepki çekti.

İnsanların enkaz altındaki canları kurtarmak için seferber olduğu bölgedeki o vatandaş canlı yayında, ‘7 kere de deprem olsa 6’lı masaya oy yok’ dedi.İşte o anlar:

Ekşisözlük’ten bazı tepkiler:

  • yemin ediyorum bu seçmen kitlesi akıllanmaz.
  • az önce canlı yayında insanlara durumu sormak isteyen fox muhabirine söylendi bu cümle. ya ne diyecem ne düşünecem bilemiyorum artık. ülkenin en büyük acısını yaşıyoruz. bir muhabir sana soru soruyor. altılı masa ile ne alakası var konunun e be dangalak! bu ülke evladını neden çürük evlerde oturtuyor diye sordun mu hayatında ya?
  • sen verme
  • inanılır gibi değil. olayı çok başka taraflarından anlamış afet zede. akıl fikir diliyorum kendisine. adamın söylediği şeyle yaptığı şey tam bir tezat. mazot diye dilendiği sırada, kendini bu hale düşürenlere tek laf etmeyip altılı masaya oy yok diye haykırıyor.
  • elinde bidonla kuyrukta beklerken bu lafı söylemesi de çok yerinde olmuş. aferim cahil, böyle devam.
  • gazan mübarek olsun kardeş diye cevaplanması gereken ifadedir.

Habertürk’e konuşan Afet Yönetimi Uzmanı Doç. Serpil Gerdan’dan tepki çeken ifadeler


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.