Habertürk’e konuşan Afet Yönetimi Uzmanı Doç. Serpil Gerdan’dan tepki çeken ifadeler

Habertürk’te konuşan Afet yönetimi uzmanı Doç. Dr. Serpil Gerdan: “İlk 72 saatte vatandaşın, hiç kimseden yardım beklemeden, devlete yük yerine katkı olması gerekir. Afetzede olabilir, ama enkaz altında değilse kendi başının çaresine bakmalı.”

Serpil Gerdan

Video aşağıda – Habertürk’te konuşan Afet Yönetimi Uzmanı Doç. Serpil Gerdan’dan tepki çeken ifadeler

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler ve ardından meydana gelen artçı depremler 10 ilde büyük bir yıkama neden oldu. Binaların yıkılması ile binlerce vatandaşımız enkaz altlarında kalırken, o vatandaşlarımızı kurtarmak için tüm Türkiye seferber oldu.


Tüm bunlar yaşanırken de Habertürk’te canlı yayına katılan Kocaeli Üniversitesi Afet Yönetimi Uzmanı Doç. Dr. Serpil Gerdan’ın sözleri tepki çekti.

“ENKAZ ALTINDA DEĞİLSE KENDİ BAŞININ ÇARESİNE BAKABİLİR”


Gerdan, “İlk 72 saatte vatandaşın, hiç kimseden yardım beklemeden, devlete yük yerine katkı olması gerekir. Afetzede olabilir, ama enkaz altında değilse kendi başının çaresine bakmalı” ifadelerini kullandı.

Adıyaman’da enkazdan çıkarılan bazı vatandaşların donarak öldüğü tespit edildi


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.