Tuğba Özay: Kendi vatandaşım için çadır, erzak dileniyorum; böyle bir sistem var mı?

Tuğba Özay: “Çadır dileniyorum, böyle bir şey olabilir mi. Kendi vatandaşım için çadır, erzak dileniyorum. Böyle bir sistem var mı?”

Tuğba Özay

Video aşağıda – Deprem bölgesi Hatay’da bulunan Tuğba Özay: “Çadır dileniyorum, böyle bir şey olabilir mi. Kendi vatandaşım işin çadır, erzak dileniyorum. Böyle bir sistem var mı. Günlerdir kendimi tutuyorum ama bu yaşamak değil.”

6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki büyük deprem Türkiye’nin birçok bölgesini etkiledi. Felaketin ardından birçok ünlü isim deprem bölgesine yardıma gitti. Onlardan biri de Tuğba Özay oldu.


Depremin ilk gününden beri bölgede yardım çalışmalarında yer alan Özay, sosyal medya hesabından paylaştığı bir video ile isyan etti. Depremden en çok etkilenen şehirlerin başında gelen Hata’da bulunan Özay, “Çadır dileniyorum, böyle bir şey olabilir mi. Kendi vatandaşım için çadır, erzak dileniyorum. Böyle bir sistem var mı. Günlerdir kendimi tutuyorum ama bu yaşamak değil” dedi.

Daha sonra bir çadırın içerisini gösteren Özay, “Bu yaşamak mı? Siz bu insanlara 2. Sınıf vatandaş muamelesi yapamazsınız. Gerçek anlamda milliyetçiyseniz, vatanseverseniz, bu coğrafyayı, toprakları seviyorsanız, Atalarınızın kemiklerini sızlatmak istemiyorsanız bu vatanın evlatlarına sahip çıkacaksınız. Ekranlara çıkıp şov yapmakla olmaz bu işler. Biz günlerdir sahadayız” diye konuştu.


Özay’ın paylaştığı o video sosyal medyada kısa sürede yayıldı ve binlerce kişi tarafından izlendi.

Cem Küçük, Farah Zeynep Abdullah’ı hedef aldı: Kabahat seni TRT dizilerinde oynatanlarda


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.