Şanlıurfa’daki selde can kaybının yaşandığı Abide Kavşağı alt geçidi 3 ay önce açılmış!

Şanlıurfa ve Adıyaman’daki sel felaketinde, 14 kişi hayatını kaybetti, 5 kişinin arama kurtarma çalışmaları ise devam ediyor. Sular altında kalan Abide Köprülü Kavşağı ve alt geçidinin 3 ay önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla açıldığı ortaya çıktı.

abide kavşağı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 3 Aralık 2022’de açılan Abide Köprülü Kavşağı ve alt geçidi de sular altında kalan noktalardan oldu.

3 Aralık’taki törene, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve sanatçı İbrahim Tatlıses de katılmıştı.


Kavşaktaki alt geçidin yapım işi Mart 2022’de 104 Milyon TL’ye Ohitan adlı firmaya ihale edildi ve alt geçit bu şirket tarafından yapıldı.

abide köprülü kavşağı şanlıurfa sel

Şirket Gürbağ Grup bünyesinde. Yönetim Kurulu Başkanı Halil Bağıban ENR tarafından düzenlenen “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde yer alırken, bununla ilgili ödülü de Erdoğan vermişti.


Kılıçdaroğlu, Akşener ve Davutoğlu bölgeye gidiyor

Bu arada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte depremin ardından sel felaketinin vurduğu bölgeye gitme kararı aldı.

Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: “Adıyaman ve Şanlıurfa’da yaşanan sel felaketi nedeniyle Sayın Meral Akşener ve Sayın Ahmet Davutoğlu ile birlikte afet bölgesine geçiyoruz. Halkımızın acil ihtiyaçlarını karşılamak için, Büyükşehir Belediyeleri ile koordinasyon içinde hareket edeceğiz.”


Kaynak: onedio.com, gazeteduvar.com.tr

Bahçeli’den sel sonrası paylaşım: Hiçbir felaket tarihi yürüyüşümüzü sekteye uğratamayacak


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.