Bitcoin (BTC) iki ayın zirvesinde!

Küresel dijital para piyasalarında işlem gören Bitcoin (BTC USD), iki ayın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra üçüncü gününü de kazançla kapattı.

bitcoin btc usd

Borsa yatırım fonu(ETF) haberlerinin ardından yatırımcıların alış pozisyonuna geçmesiyle yükseliş trendine giren Bitcoin, nisan ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Bitcoin, nisan ortasından bu yana en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, BlackRock’ın Bitcoin borsa yatırım fonu oluşturma planıyla art arda üçüncü günde de yükseldi.


Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, yatırımcıların varlık sınıfında hisse almalarına olanak tanıyacak yatırım fonu için geçen hafta başvuruda bulundu.

Wall Street Journal salı günü Citadel Securities, Fidelity ve Schwab tarafından desteklenen bir kripto borsası olan EDX Markets’in faaliyete başladığını yazdı.

Küresel kripto para piyasası, menkul kıymetler yasalarının ihlal edildiği iddiasıyla ABD menkul kıymetler düzenleyicisinin hedefinde yer aldı. Bu ayın başlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Coinbase ve Binance gibi büyük kripto borsalarına dava açtı.

Sene başından beri %81 arttı

Dünyanın piyasa değeri en büyük ve en bilinen kripto para birimi olan Bitcoin, çarşamba günü en yüksek 29,881 dolara ulaştıktan sonra en son %5.5 artışla 30,755 dolar oldu. Bitcoin’deki yükseliş yılbaşından beri yaklaşık %81 olarak gerçekleşti.

Reuters’a konuşan OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya, “Yükseliş BlackRock’ın Bitcoin Borsa yatırım fonu başvurusuyla başladı ve şimdi diğerleri takip ediyor” dedi. ”

Ralli için henüz erken

Ancak Moya, “Bitcoin ivmesi biraz daha sürebilir” derken, sektörün “30 bin dolar ortalarında sürdürülebilir bir ralli hedefi görmek için SEC’den iyi haberler duyması gerektiği” konusunda uyardı.


Ethereum blok zinciri ağına bağlı coin olan Ether ise %4,8 artışla 1.877,70 dolara yükseldi.

Kredi kartı borcu olanlar dikkat: Faizler peş peşe yükselecek!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.