Dolar kaç TL? Güçlü yükseliş sürüyor!

Dolar kaç TL oldu? Dövizde güçlü yükseliş sürüyor. Dolar 8 Haziran 2023 Çarşamba günü 23.36 TL’den işlem görüyor. USD TRY kurunda dün yüzde 7’ye varan yükseliş hareketi izlenmişti.

dolar

Dolar/TL kuru dünkü işlemleri %7,74 oranında yükseliş ile 23,24 seviyesinden tamamladı. Gün içinde 21,57-23,31 arası hareket etti.

Son 7 işlem gününde ortalama %1 yükseliş yaşayan kur, dünkü hareketi ile birlikte seçim sonrası %16’dan fazla değer kazandı. Güne 21,57 seviyesinde yatay başlangıcın ardından yükseliş ivmesi günün ilk yarısında güçlenerek devam etti.


Dolar kaç TL?

  • 1 Dolar bugün satış olarak ise 23.36 TL dolaylarında işlem görüyor.
  • 100 Dolar bugün satış olarak ise 2.336 TL dolaylarında işlem görüyor.

23,75 seviyesini takip edebilir

Ekonomi uzmanlarının 8 Haziran 2023 dolar yorumları: USDTRY paritesi ana resimde yükselen hareketini sürdürüyor. Geniş bant aralığı olarak izlediğimiz bant aralığının üstünde ılımlı pozitif hareketini sürdürmektedir. Genel hareket eğiliminin pozitif yönde olduğunu izliyoruz. Teknik seviye olarak 23.50 seviyesini takip ediyoruz. Bu seviye üzerinde 23,75 seviyesi takip edilebilir. Aşağı yönlü harekette ise 23,00 seviyesi destek olarak izlenebilir.

Cumhurbaşkanlığı seçimi ve yeni kabine belirsizliklerinin ortadan kalkması sonrasında Mehmet Şimşek‘in Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanması, piyasalarda ortodoks politikalara dönüş beklentisini kuvvetlendiriyor.

22 Haziran’da gerçekleştirilecek PPK toplantısında faiz artırım kararı önem arz ediyor.

Geçen ay 159 milyar TL açık veren hazine nakit dengesi, bu ay 163 milyar TL fazla verdi.


ABD’de ise önümüzdeki hafta gerçekleşecek Fed toplantısı öncesinde temkinli seyir hakim. Dün ABD’de ticaret dengesi açıklandı. Buna göre geçen ay -60,6 milyar dolar olan ticaret dengesi, bu ay -74,6 milyar dolara gerilese de -75,2 milyar dolar beklentisinden düşük gerçekleşti.

iPhone fiyatları 3 günde ikinci kez zamlandı!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.