Balina tarafından yutulan adam yaşadıklarını anlattı

Dalış sırasında bir balinanın ağzına hapsolan dalgıç, yaşadığı korku dolu anları anlattı: “Öleceğime ikna olmuştum.”

balina

Istakoz dalgıcı Michael Packard, Haziran 2021’de yaptığı bir dalış sırasında bir kambur balinanın ağzına sıkıştı, ancak şaşırtıcı bir şekilde, balina tarafından tükürülerek dışarı atıldı ve kıyıya ulaşmayı başardı.

Ancak bu, Packard’ın ölümle ilk karşılaşması değildi. 2001 yılında, Kosta Rika’da bindiği dört kişilik uçak düşmüş ve kendisi hariç tüm mürettebat yaşamını yitirmişti.


“Öleceğime ikna olmuştum”

Packard’ın ilginç yaşam öyküsü kısa sürede dünya çapında manşetlere taşındı. Yaşadığı dehşet verici deneyimi anlatan Packard, balina tarafından yutulduğu ana ilişkin olarak şunları söyledi:

“30-40 saniye boyunca kapana kısıldım. Evet, o gün neredeyse öleceğime ikna olmuştum…”

kambur balina dalgıç

57 yaşındaki dalgıç, güvenli bir şekilde karaya çıktıktan sonra hastaneye gitti. Hastanedeki tüm hemşireler ve doktorlar, “Dalış esnasında bir balinanın ağzına sıkışmak” şeklinde sıra dışı bir şikayetle hastaneye gelen Packard’ı ilgiyle dinledi.

Talihsizliklerin içindeki talih

Packard, yaşadığı uçak kazası sonrası, kendisine ve diğer üç yolcuya ait cesetler kurtarma ekipleri tarafından bulunmadan önce Kosta Rika ormanlarında “iki gece hayatta kalmayı başarmıştı.”

Ancak yüzünde ciddi yaralanmalar, kollarında ve bacaklarında çok sayıda kırık meydana gelmişti.


Mucizevi bir şekilde, balina kazasından da ciddi bir yara almadan kurtulan dalgıç Reddit’e demecinde, “Yumuşak doku hasarından başka bir şey yok” dedi.

33 yıl önce aldığı sınırsız uçak bileti ile dünya turu yaptı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.