Atatürk dizisi ilk fragmanı paylaşıldı

Disney+ iptal etti, televizyona geliyor: 29 Ekim tarihinde FOX TV üzerinden yayınlanacak olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını konulan dizi için ilk fragman geldi.

Atatürk dizisi

Disney Plus geçtiğimiz temmuz ayında tüm orijinal Türk yapımlarını kaldırmış ve Atatürk dizisinin de platformları üzerinden yayınlanmayacağını açıklamıştı. Ermeni toplulukların baskısı karşısında böyle bir karar alan Disney+, daha sonra ise dizinin FOX TV ve sinemalarda yayınlanacağını açıkladı.

Atatürk dizisi ilk fragmanı yayınlandı

Disney Plus, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının konu alındığı dizi içi gelen tepkiler üzerine ağız değiştirerek, dizinin daha geniş kitlelere ulaşması adına böyle bir karar aldıklarını açıkladı. Buna göre dizinin ilk bölümü FOX TV’de ve sinemalarda yayınlanacak. İkinci bölüm ise sadece sinemalarda gösterime girecek.


Dizide Atatürk’ü canlandıracak olan Aras Bulut İynemli tarafından Twitter üzerinde paylaşılan fragman kısa sürede büyük beğeni topladı. Yeni yapımın ilk bölümü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda FOX TV’de yayına girecek. İki bölümden oluşacak filmin kalan kısmını ise sinemalardan izleyebileceğiz.

Disney+ tarafından hazırlanan Atatürk dizisi için yayın takvimi ise şu şekilde olacak:

  • 29 Ekim’de FOX TV’de 1. film
  • 3 Kasım’da sinemalarda 1. film
  • 22 Aralık’ta sinemalarda 2. film
  • 2024 yazında her iki film de FOX TV ekranlarında tekrar yayınlanacak.

Disney+, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını konu alan diziyi platformda yayınlamayacağını açıkladıktan sonra oldukça büyük tepki topladı. Aboneliklerini kaldıran kullanıcılar Disney Plus uygulamasını sildikten sonra uygulamaya 1 puan vererek tepkilerini dile getirdi. Atatürk dizisiyle alakalı kararlar ortaya çıkmadan önce App Store üzerinde 4,6 puan alan Disney Plus uygulaması yaşanan boykot çağrılarının ardından 1,1 puana kadar geriledi.

Büyük Taarruz’un kayıp şehitleri jeoradar ile ortaya çıkıyor


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.