Apple CEO’su Tim Cook, bir numaralı kafa boşaltma yöntemini açıkladı

Apple CEO’su Tim Cook, kafasını boşaltmak için uyguladığı bir numaralı yöntemi açıkladı: “Bu her şeydan daha iyi!”

apple tim cook

Cook, ABD’nin tanınmış erkek dergilerinden GQ’ya verdiği röportajda, yoğun zamanlarında rahatlamak için yürüyüşe çıkmayı tercih ettiğini söyledi.

Apple CEO’su Kaliforniya eyaletindeki Silikon Vadisi’ne taşınmadan önce Kuzey Carolina’yla Colorado eyaletlerinde yaşadığını ve doğa yürüyüşü hobisini buralarda edindiğini belirtti.


Cook, “Buralarda nadiren yaşanan kar fırtınaları dışında her zaman dışarı çıkıp yürüyebilirsiniz” dedi.

62 yaşındaki milyarder, 20 yıldan uzun süredir Silikon Vadisi’nde yaşadığını ve bu hobisini sürdürdüğünü belirterek, “İşteyken her zaman yürüyüş yapmayı ve zihnimi gerçekten rahatlatan şeyleri düşünürüm” ifadelerini kullandı.

Silikon Vadisi’ndeki “teknoloji balonundan” bunaldığında kendisini dışarı atıp uzun yürüyüşlere çıktığını söyleyen CEO, “Burada pek çok farklı yerde yürüyüş yapabilirsiniz. Doğanın tadını çıkarmamak neredeyse günah gibi bir şey” dedi.

Doğa yürüyüşleri için “Yapabileceğiniz diğer her şeyden daha iyi” diyen Cook, sık sık bisikletle dolaşmaya çıktığını da sözlerine ekledi.


Cook, teknoloji devi Apple’a Mart 1998’de katılmıştı. Steve Jobs’un 24 Ağustos 2011 tarihinde Apple’ın CEO’luğundan ayrılmasının ardından da aynı yıl firmanın başına geçmişti.

İşini sevmeyenler Tatil Dönüşü İş Sendromu yaşıyor!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.