Dantelli Tuzak – Koray Erdivanlı (Kitap)

İndigo Dergisi yazarı Koray Erdivanlı’nın ilk romanı ‘Dantelli Tuzak’ adıyla Dionysos Yayın Grubu tarafından yayınladı.

dantelli tuzak

İndigo Dergisi’nde müzik, sinema, tiyatro ve spor başta olmak üzere çeşitli alanlarda hazırladığı eleştiri, röportaj, makale türündeki yazılarıyla öne çıkan Koray Erdivanlı, 2021 yılında Hacıbektaş Belediyesi Kısa Öykü Yarışması’nda ‘Űç Öğüt’ adlı öyküsüyle birincilik ödülü, 2022 yılında 25. OŞYAD Şiir Yarışması’nda ‘Gurbet’ adlı şiiriyle özendirme ödülü kazanmıştı. Ayrıca, 2022 yılında Dionysos Yayın Grubu tarafından ‘Yeşil Güller‘ adlı öykü kitabı ile ‘Öfkeli Dargınlık‘ adlı tiyatro oyunu yayınlanmıştı.

Koray Erdivanlı
Koray Erdivanlı

Koray Erdivanlı, ilk romanı Dantelli Tuzak‘ta sınırsız bir tutkuyla dede mesleğini sürdürmekte olan bir pul tüccarının yaşamını adadığı değerleri yüceltmek adına bir internet dolandırıcılığına karşı verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Bir günlük zaman dilimi içerisinde kurgulanan konu pulculuk tutkusu, Beyoğlu’nda canlı kalmaya uğraşan etnik renkler, İstiklâl Caddesi’ndeki kültürel aşınma, aile sevgisi ve ticâri ahlâkın vazgeçilmezliği çerçevesi içerisinde anlatılmakta.

Dantelli Tuzak

Yazar: Koray Erdivanlı

Tür: Edebiyat

Kitap açıklaması:

Bir gün, içine birçok güzelliği ve birçok çirkinliği sığdırmaya yetecek kadar uzun bir zaman dilimidir. Hele ki o günün İstanbul’un incisi Beyoğlu’nda geçmesi kaçınılmazsa… Sınırsız bir tutkuyla dede mesleğini sürdürmekte olan bir pul tüccarı yaşamını adadığı değerleri yüceltmek adına bir internet dolandırıcılığı ile başa çıkabilir mi? Pulculuk tutkusu, Beyoğlu’nda canlı kalmaya uğraşan etnik renkler, İstiklâl Caddesi’ndeki kültürel aşınma, aile sevgisi ve ticari ahlâkın vazgeçilmezliği çerçevesi içerisinde yaşanan unutulmaz bir gün.


Kitabı satın almak isteyenler aşağıdaki bağlantıdan sipariş verebilirler.

DANTELLİ TUZAK / KORAY ERDİVANLI

Kitap

Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.